INTERVIEW 15 Queensy Menig bij zijn competitiedebuut in Ajax 1, thuis tegen Willem II. Samen met ploeggenoot Lasse Schone en tegen standers Mitchell Dijks en Frank van der Struijk volgt hij een schot op het Tilburgse doel. doen in het betaalde voetbal. 'Daarbij moest ik er natuur lijk wel rekening mee houden dat spelers uit het eerste voorrang krijgen. Soms zit je daardoor op de bank. Maar op de momenten dat er geen jongens van het eerste bij zouden zijn, wilde ik er staan. Dat was mijn voornemen.' Hij had veel te winnen in die eerste maanden. 'Ik wilde me in de kijker spelen, want dit was het laatste jaar van mijn contract. Ik denk dat dat is gelukt omdat ik me puur op mijzelf richt, op mijn eigen ontwikkeling. Ik houd me niet bezig met anderen, met concurrentie. Of met rand- zaken. Als 19-jarige mocht ik een auto uitzoeken. Die heb ik bewust redelijk basic gehouden. Volgens mij is het belangrijk om nu vooral normaal en bescheiden te blijven. Als je het later hebt waargemaakt, kun je het altijd nog wat groter aanpakken.' Zijn entree in het betaalde voetbal mocht er zijn. In de openingswedstrijd van Jong Ajax, op I I augustus thuis tegen Telstar, gaf Menig direct zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Een droomdebuut, beaamt hij. 'Maar ik was er ook meteen van doordrongen dat een zomer nog geen zwaluw maakt. Ik moest met beide beentjes op de grond blijven staan en op dezelfde voet verder gaan.' LESSEN In de fysieke strijd die voetballen in de Jupiler League vaak is, doet Menig sindsdien zijn voordeel met de les sen die hij ooit kreeg van Trustfull. 'Die wilde dat wij de lat steeds hoger legden, ook als het even minder ging en we met minder genoegen wilden nemen. Hij probeerde ons ook zo compleet mogelijk te maken. Variatie is heel belangrijk. Bijvoorbeeld: niet alleen maar de bal in de voeten willen hebben, maar ook diepgaan zonder bal. Dat soort dingen zie ik heel veel terugkomen tijdens de wedstrijden die ik nu speel. Ik heb het daar nog wel eens met Anwar El Ghazi over, dat we heel veel profijt hebben van die dingen.' In september maakte hij dus zijn debuut in Ajax I, als invaller in de bekerwedstrijd tegen stadgenoot JOS Watergraafsmeer in het Olympisch Stadion. 'Voor die wedstrijd dacht ik: als er iemand in moet komen, hoop ik dat ik het ben. En dat kwam uit, Ik was blij, ook met hoe het ging. Ik scoorde en kon een paar aardige acties laten zien.' Een maandje later mocht Menig als basis speler ook meedoen in een nieuwe bekerronde tegen amateurs, SV Urk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 15