'lk heb tegenwoordig nog precies dezelfde band met Frank de Boer als toen hij mijn trainer was in de Dl. Heel prettig, open en eerlijk naar elkaar toe. Dat is nooit veranderd.' 14 INTERVIEW in de modder, met bomen als doelpalen. Al snel werd duidelijk dat de jongste twee, Stefano en Queensy, de meeste aanleg hadden. Zij werden beiden lid van CTO '70, de dichtstbijzijnde amateurclub, die zijn velden op nog geen kilometer van de Amsterdam ArenA heeft liggen, vlak bij station Duivendrecht. Stefano haakte al vrij snel af, maar Queensy volhardde, ook toen er door andere, hoger aangeschreven clubs aan hem getrokken werd. Uiteindelijk koos hij op zijn elfde alsnog voor Zeeburgia, dat net als lukte dat. Ik ging al vrij snel door naar de DIwaar Frank de Boer mijn trainer werd. Ik heb tegenwoordig nog precies dezelfde band met hem als toen. Heel prettig, open en eerlijk naar elkaar toe. Dat is nooit veranderd.' Een lastige periode was vooral het seizoen dat hij mee maakte met Ajax B2, toen de tegenstanders hoofdzakelijk fysiek sterke jongens van amateurclubs waren. 'Voor een klein ventje zoals ik, dat toen ook nog eens als nummer 9 speelde, in de spits, was dat echt niet makkelijk. Helemaal voor zo veel andere talenten een springplank zou blijken naar de jeugdopleiding van Ajax en naar andere profclubs. Binnen een jaar was het al zo ver. Hij vertelt een heerlijke anekdote, over de tijd waarin Ajax-scouts hun oog op hem hadden laten vallen en hij een proefperiode meetrainde op sportpark de Toekomst. 'Daarna zat ik elke dag te wachten bij de brievenbus, maar ik had daar nog geen sleutel van. Wat ik wél had, waren heel dunne polsen, nog steeds trouwens. Daarmee kon ik met een beetje wringen door de gleuf van de brievenbus. Op een dag zag ik dat er een rood met witte envelop in zat. Die heb ik er toen meteen uitgevist. Ik kon echt niet wachten. In die brief stond dat ik mocht blijven.' DE BOER TRUSTFULL Sinds zijn entree in de jeugdopleiding had Menig lang niet altijd de wind mee, vertelt hij. 'De lijn gaat nooit alleen maar omhoog, dat weet je nou eenmaal. Ik moest als tweedejaars D'tje beginnen in de D2, dat voelde al niet lekker. Maar je moetje daar gewoon op instellen. Ik kwam als nieuwe jongen net kijken, ik moest gewoon mijn kans pakken en laten zien wat ik in mijn mars had. Gelukkig niet omdat ik in die tijd een beetje opstandig was. Dat zal met de puberteit te maken hebben gehad. In dat seizoen heb ik wel getwijfeld aan mezelf. Of ik het wel zou red den. Ik heb zelfs overwogen om zelf een stapje terug te doen, terug naar Zeeburgia. Maar ik mocht blijven. Daar sprak vertrouwen uit.' DOORBRAAK Met die morele boost beleefde Menig in de BI zijn echte doorbraak Niet in de laatste plaats door de coach die hij dat jaar trof, Orlando Trustfull, en die hem "een andere kant van het voetbal liet zien". 'Orlando Trustfull vind ik echt een toptrainer. Dezelfde betrokkenheid die hij destijds toonde, heeft hij nog steeds. Zo feliciteerde hij me toen ik mijn debuut in het eerste had gemaakt, in de beker tegen JOS Watergraafsmeer. We hebben ook heel moeizame gesprekken gevoerd, momenten waarop ik hem een klootzak vond en hij mij een vervelend joch. Maar uiteindelijk heeft hij er alles aan gedaan om van mij een betere voetballer én een betere persoon te maken.' Dit seizoen begon Menig als speler van Jong Ajax. Zijn insteek: zo veel mogelijk wedstrijden spelen, ervaring op-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 14