Besïe Ajaaieden, 4 DE AFTRAP Wellcom in de Amsterdam ArenA bij Ajax - FC Dnipro. Vorige week- zaten we in ons hotel in Kiev, toen we hoorden dat de wedstrijd van vanavond al uitverkocht was. Ik. vond dat fantastisch. Natuurlijk was dat het streven, een volle ArenA. Maar ik denk niet dat veel mensen hadden verwacht dat al vóór de uitwedstrijd gespeeld was, de thuiswedstrijd uitverkocht zou zijn. Ik niet in elk geval. Eens te meer een bewjs dat we fantastische supporters hebben. Voor Ajax is het ontzettend belangrijk dat we de volgende ronde bereiken. Niet alleen voor de naam van de club, internationaal gezien. Maar ook voor de ontwikkeling van de spelers. Wat natuurlijk ook meespeelt is dat we op deze wjze ons seizoen glans kunnen geven. En voor de fans zijn Europese wedstrijden altijd speciaal, dat blijkt ook nu weer ut de voorverkoop van Ajax - Dnipro. Internationaal gezien hebben we na de winterstop nog niet bepaald sfeervolle urtwedstrjden ge speeld. Eerst was er de wedstrijd in het lege stadion van Legia Warschau en vorige week speelden we in Kiev in een stadion dat plaats bood aan 75.000, maar waar maar ruim 10.000 toeschouwers op af waren gekomen. Ook daarom wil ik graag de volgende ronde bereiken. Ik ben benieuwd hoe onze spelers het bjvoorbeeld zullen doen in een kolkend Zuid-Europees stadion. Om die volgende ronde te bereiken moeten we vanavond natuurlijk wel een overwinning behalen die de 1-0 van vorige week wegpoetst. Ik baalde na afloop verschrilckelijk van het feit dat we niet op zijn minst één keer gescoord hadden. Daarom zei ik ook dat ik liever met Z-l dan met 1-0 had verloren. Maar goed, dat telt nu met. We zullen de boel achterin goed dicht moeten houden en zorgen dat we zelf wel genoeg scoren. Beide doelstellingen moeten we met het hele team urtvoeren. Samen aanvallen, samen verdedigen. Alleen dan maken we kans. We realiseren ons allemaal dat het weer eens tijd is voor een feestelijke avond in Amsterdam. In Warschau was er niemand om de vreugde mee re delen. In Eindhoven was er een fantastisch vak met zo'n duizend meegereisde fans. Dat was mooi. Vanavond is onze kans om samen met ruim 50.000 supporters een mooie avond te hebben. En dat is natuurlijk het allermooiste. Heel veel plezier bj Ajax - FC Dnipro. Frank de Boer Trainer/coach

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 4