DE TEGENSTANDER 29 Het brein achter het huidige succes van Dnipro Dnipropetrovsk is trainer Myron Markevych peld aan het Olympiakos Piraeus van Ibrahim Afellay. De verrassende 2-0 zege in de heenwedstrijd tegen de Griekse landskampioen werd in de return met succes verdedigd (2-2). Een topprestatie, vooral omdat Dnipro toen nog niet uit zijn winterslaap was ontwaakt. Pas in het weekend na de return van 26 februari had de in 1918 opgerichte club voor het eerst sinds begin december weer competitievoetbal in de benen. 1985 EN 1990 Uniek is het echter niet wanneer het Dnipro lukt om de kwartfinales te be reiken. Twee keer eerder schaarde de Oekraïense hoogvlieger zich onder de laatste acht deelnemers van een Europees bekertoernooi, in 1985 en 1990. Girondins Bordeaux en Ben- fica versperden toen de weg naar de halve eindstrijd. Nu hoopt Ajax de club te pijnigen. Het zal in een uit verkochte ArenA moeten winnen om Nederland in Europees verband op de kaart te houden en om voor het eerst sinds zeventien jaar weer eens de kwartfinales van de UEFA Cup/UEFA Europa League te bereiken. Slok op een borrel voor Ajax is dat Dnipro drie ba sisspelers mist vanwege schorsingen. Artem Fedetskyy, aanvoerder Ruslan Rotan en doelpuntenmaker Roman Zozulya ontvingen vorige week alle drie een fatale gele kaart. Wel present is sterspeler Jevhen Konoplyanka, die in Kiev verantwoordelijk was voor de assist. niet kansloos. Maar de beste kansen waren wel voor Dnipro, dat voor het eerst deelneemt aan de achtste finales van de UEFA Europa League. MARKEVYCH Dnlpro's Europese succes is grotendeels toe te schrijven aan Myron Markevych. De 64-jarige ex-bondscoach van Oekraïne is een oude rot in het vak. Een trainer die vaker de scepter zwaaide in de hoogste divisie van Oekraïne is niet te noemen. Markevych is al sinds 1984 actief in zijn geboorteland. Pas sinds 2014 vertegenwoor digt hij Dnipro Dnipropetrovsk, maar Markevych heeft weinig tijd nodig gehad om van zijn spelersgroep een hecht collectief te smeden, dat uitblinkt in messcherp countervoetbal. Maar in de heenwedstrijd werd duidelijk dat Dnipro Dnipropetrovsk ook een ploeg is die middels dode spel momenten en vanuit sporadisch opgezette aanvallen tegenstanders angst kan inboezemen. Ajax was in Kiev Dnipro rekende in de groepsfase onder meer af met het Saint-Étienne van Ricky van Wolfswinkel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 29