50 COMPETITIEDUELS INTERVIEW 13 Joël Veltman houdt Excelsior-spits Tom van Weert achter zich. wikkeling is en nog lang geen uitgeleerde routinier. In zekere zin passen Veltmans wisselende prestaties in de eerste seizoenshelft daar ook bij, al is hij zelf de eerste om excuses uit de weg te gaan en geen genoegen te nemen met het niveau dat hij in de eerste maanden van dit voetbaljaar haalde. STIJGENDE LIJN De lat moet hoger, steeds hoger. Die vermaledijde ham stringblessure stond zijn ambities voor het tweede deel aanvankelijk nog in de weg, maar de laatste heeft hij het gevoel dat er weer een stijgende lijn in zijn spel te zien is. Dat laatste zegt hij voorzichtig, zoals hij ook een voorbe houd maakt als het gaat om de vorm die Ajax als team tentoonspreidt. Kort na de winterstop was die even ver beneden peil, al dan niet toevallig toen Veltman in de ziekenboeg bivakkeerde. Daarna krabbelde de kampioen weer op, met het bereiken van de achtste finale in de UEFA Europa League én een klinkende uitzege op kop loper PSV als zichtbare tekenen van herstel. 'Maar toch kunnen we nog niet zeggen dat we er echt bovenop zijn. Daarvoor moeten we eigenlijk deze reeks afwachten, inclusief de return tegen die gasten.' stikke mooi. Als je er dan eenmaal bent, wil je natuurlijk ook spelen. Dat is helaas niet gelukt, op invalbeurten tegen Spanje en Brazilië na dan. Maar ik koester de mooie momenten. Plus de ervaring die ik heb opgedaan. Als je een paar weken lang dagelijks tegenover jongens als Arjen Robben en Robin van Persie staat op het trainingsveld, dan pik je daar ontzettend veel van op.' Zodoende keerde Veltman als een meer gelouterde voetballer terug bij zijn club. Wat niet wegneemt dat Ajax' nummer 3 nog altijd een jonge vent van 23 jaar is, die sinds zijn debuut in augustus 2012 volop in ont- De thuiswedstrijd tegen Excelsior i -0) was voor Joël Veltman zijn vijftigste competitieduel in Ajax I. De verdediger maakte in augustus 2012 voor het eerste zijn opwachting, in een uitwedstrijd tegen NEC die Ajax met I-6 won.Veltman kwam in Nij megen elf minuten voortijd in het veld, in plaats van Mitchell Dijks. In vijftig optredens in de Eredivisie wist Veltman vijf keer te scoren, waarvan drie doelpunten in dit seizoen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 13