GELOUTERD OP HET WK, MAAR NOG LANG NIET UITGELEERD Joël Veltman 10 INTERVIEW ledereen van Ajax had er goed de pest in, vorige week in Kiev, waar de kampioen van Nederland zijn meerdere moest erkennen in het eerste duel met Dnipro Dnipropetrovsk. Het zuurste gezicht in de catacomben van het Olympisch Stadion? Misschien wel dat van Joël Veltman, die op slag van rust een enorme kans op een kapitaal uitdoelpunt om zeep hielp. Vanavond aast de verdediger op revanche. 'Die misser is nog wel een paar keer door mijn hoofd geschoten. Dan moeten we ze er nu in Amsterdam maar in schieten.' Tekst Maarten Dekker De hoekschop van Lasse Schone van de rechterkant. Davy Klaassen die de bal naar de grond kopt en hem zo verlengt richting tweede paal. Daar staat Joël Veltman. Zonder Oekraïense cipier, moederziel alleen. Maar ook net te ver doorgelopen richting het doel om nog lekker achter de bal te komen. Zijn schot gaat hoog over. Meteen daarna klinkt het rust- signaal. Kans op een o zo waardevol uitdoelpunt verkeken. Als verantwoordelijke voor die misser voelt hij zich extra gebrand op het herstellen van de schade tijdens de return, vanavond. En er zijn meer redenen waarom Veltman er veel aan gelegen is nog verder in het toernooi te komen. In zekere zin begint zijn seizoen nu pas een beetje op gang te komen, na een lange WK-campagne vorige zomer én een hamstringblessure in de eerste maanden van dit kalenderjaar. Dus: kom maar op met die wedstrijden. Voor een ploeggenoot als Davy Klaassen, die zodra het seizoen ten einde is een buikwandoperatie ondergaat, liggen de zaken allicht wat anders. Maar voor Joël Veltman geldt: hoe meer wedstrijden, hoe beter. Hij haalt het nog eens terug, zijn gevoel in de slotfase van de vaderlandse topper PSV-Ajax, tweeënhalve week gele den. Veltman, pas net weer in de basis na zijn revalidatie, voelde zich de laatste tien minuten helemaal kapot, maar liet dat gevoel pas toe toen Anwar El Ghazi de beslis sende derde treffer binnen schoot in Eindhoven. 'Na een tijdje niet gespeeld te hebben, kreeg ik nu ineens twee wedstrijden in vier dagen voor mijn kiezen. Dan voel je je op een gegeven moment leeg. Dat is niet meer dan logisch. Het was pure vermoeidheid, geen kramp ofco. Ik had zware benen.' QATAR De blessure die hij moest overwinnen, ontstond aan het einde van Ajax' winterse trainingsstage in Qatar, vertelt Veltman nog maar eens. 'Het schoot in mijn hamstring, tijdens de afsluitende oefenwedstrijd tegen Schalke. Daar was ik na een paar weken goed van hersteld, maar in de wedstrijd tegen FC Twente kwam het toch weer een beetje opzetten. Het was goed dat ik toen al vroeg ben gewisseld. Anders was het misschien weer zo'n zelfde blessure geworden. Nu was er alleen een beetje stijfheid in de spieren, meer niet. Een weekje rust en toen stond ik er al weer.' De oorsprong van zo'n blessure blijft altijd een mysterie, zegt Veltman. 'Ik voelde me juist extreem fit en uitgerust in Qatar, zat vol energie. Dit zag ik totaal niet aankomen. In die dagen en/oor hadden we heel intensief getraind en had ik bij wijze van spreken alles wel een keer gevoeld,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 10