Wetenswaardigheden rugnummer 11 geboren 10 april 1993 geboorteplaats Göteborg, Zweden positie Aanvaller doelpunten 5 niet altijd goed voor je lichaam," is de mening van Larsson. "En het wisselt steeds, de ene week speel je op kunstgras, de andere week op gewoon gras. Dat is niet fijn. In Zweden is dat trouwens ook zo. Zelf heb ik een voorkeur voor echt gras. Ik hou van echt voetbal op echt gras." Creatief en aanvallend spelen Hakballetjes, vertragen en dan snel passeren en andere technische hoogstandjes, het is Larsson allemaal op het lijf geschreven. "Zo ben ik!" zegt de jonge Zweed, die zijn draai bij sc Heerenveen helemaal heeft gevonden. "We hebben een leuke spelersgroep. Er is echt een klik. Voor mijzelf is het ook nog eens extra leuk dat ervier jongens uit Zweden bij deze club spelen. Ik heb deze zomer bewust voor sc Heerenveen gekozen. Ze toonden oprechte interesse in mij en kwamen met een goed plan. Dat geeft vertrouwen. Bovendien heeft de club een goede naam als het gaat om het opleiden van spelers. Het grootste verschil met spelen in Zweden is dat we hier meer aanvallend spelen, met de focus op techniek en passing. Daar geniet ik van en het is goed voor mij. Ik wil mijzelf verbeteren. Het voelt goed hier. Ik heb de juiste keuze gemaakt. Ik heb het ver trouwen en kan me helemaal op het voetbal richten." Grote namen Het doelpunt van Larsson in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht op 18 januari behoort tot de drie mooiste goals van dat weekend in Europa. De andere twee 'mooiste goals' werden gescoord door Lionel Messi en Zlatan Ibrahimovic: "Drie grote namen op een rij," grapt Larsson breed lachend. "Zover als die andere twee grote voetballers ben ik nog lang niet natuurlijk. Maar het is een eer om op deze manier te worden genoemd. Het was ook een prachtige aanval. Eerst de panna van Mark Uth bij de cornervlag, dan de rabona-assist van Joey van den Berg en ik schiet de bal ineens binnen. Het is een mooi moment om terug te kijken." Ajax Vanmiddag is Ajax de tegenstander. "Natuurlijk ken ik de spelers en weet ik dat Ajax op de typisch Nederlandse manier speelt. Ze hebben een heel goed elftal. Maar ik hou de focus op mijzelf en op ons elftal en hoop op weer een prima wedstrijd van onze kant in ons eigen stadion." Op de lastige slotvraag aan Larsson 'Welke vraag is niet gesteld maar zou je wel graag willen beantwoorden?' antwoordt hij met een ondeugende twinkeling in zijn ogen: "Vraag mij maar wie de beste Zweedse voetballer in dit team is..." Wanneer deze vraag hem op zijn verzoek wordt gesteld, gaat hij er eens goed voor zitten en antwoordt met een grote smile en een knipoog: "Dat ben ik Gea de Jong-Oud

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 9