speelt. Daarnaast is de druk hoger dan bij Heerenveen. Je moet elke wedstrijd winnen, ook dat is toch weer anders. Zoiets werkt ook motiverend, ik kan daar wel tegen." In de wedstrijden lijkt het er op dat Sinkgraven zich moeiteloos aanpast aan het Ajax-systeem. Daley: "Ik merk dat ik in het positiespel goed kan meekomen. Ik hoop dat ik het team met mijn aanwezigheid kan versterken." Tegen AZ (0-1 verlies) mocht Sinkgraven gelijk in de basis starten. "Ik had pas één keer meegetraind en mocht ik er gelijk staan. Dat voelde goed. Het gaat steeds meer de goede kant op. Wat trainer Frank de Boer met mij voor ogen heeft is dat ik met het team bezig moet zijn", laat Sinkgraven weten. Sinkgraven wil belangrijk kunnen zijn op het middenveld van Ajax. "Ik heb aangegeven dat ik het liefst uit de voeten kom op het middenveld. Op welke positie, op tien, op acht of op zes maakt mij niet uit", zegt hij. "Ook op rechtshalf spelen vind ik geen probleem. Ik heb nu zo'n drie wedstrijden gespeeld voor Ajax en kan tevreden terugkijken. Het is allemaal snel gegaan met mij. Vorig jaar speelde ik nog in de A1 van sc Heerenveen en nu speel ik in een volle ArenA." Afgelopen zomer begon het Ajax-balletje te rollen voor Sinkgraven. Toen ontstond de belangstelling voor hem. "De club heeft zich in die periode gemeld bij sc Heerenveen, maar meer werd het niet", zegt Sinkgraven. "Heerenveen wilde mij eigenlijk ook niet kwijt. Toen Ajax in de winter terugkwam en de interesse concreter werd, heb ik de kans gepakt." De 19-jarige middenvelder wil vooral veel wedstrijden gaan spelen in Amsterdam. "Veel spelen en mijzelf ontwikkelen is mijn voornaamste doel. Daarnaast probeer ik mijn zwakke punten te verbeteren en wil ik mijn betere punten perfectioneren." Sinkgraven gaat verder. "Ik hoop een mooie carrière te krijgen bij Ajax. Ik wil een belangrijke waarde worden en zijn voor deze club. Ik heb er alles voor over om te zorgen dat het team weer gaat lopen en dat we in een flow terecht komen, met goed en dominant voetbal. Ook hoop ik met goals en assists van waarde te kunnen zijn." Het scorende vermogen bij Daley is een beetje zoek. "Dat klopt wel. Ik heb nog niet veel gescoord. Door meer in scoringspositie te komen moet ik wel vaker in de zestienmeter komen. Je moet daar wel zijn als je wilt scoren. Daarnaast moet je ook echt willen scoren. Het is trainbaar", aldus Sinkgraven, die weet dat het goed gaat komen met hem. Het leven in de hoofdstad van Nederland bevalt Sinkgraven al wel. "Het is mooi om te zien. Ik heb nog weinig gezien van Amsterdam, maar aan alles zie je dat het groter is dan Heerenveen", lacht hij. "Overal waar je komt zie je veel mensen." Sinkgraven wordt al herkend op straat. "De mensen zijn heel aardig en ik krijg louter alleen maar positieve reacties", zegt Sinkgraven. De positieve ontwikkelingen bij sc Heerenveen is de oud-speler niet ontgaan. "Het gaat erg goed met de club en daar ben ik erg blij mee. Elk hakje komt aan en dat is mooi om te zien. Ik ben blij dat ik het team met mijn vertrek niet heb benadeeld." Sinkgraven gaat vandaag wel voor een driepunter met zijn nieuwe ploeg. "We komen voor niets minder dan drie punten naar Heerenveen." Sipke Tjerkstra 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 27