17 het comfortabele 'pluche' zakken, in afwachting van de komst van Joey van den Berg. Diens begroeting met zijn jeugdige bewonderaar was vervolgens allerhartelijkst. Nadat de Heerenveenmiddenvelder te horen had gekregen dat Geraldo, naast hartstochtelijk fan van de pompeblêdenclub, tevens leerling is van 'it Oerset' in Heerenveen bood hij zijn gast alle ruimte voor het stellen van vragen. Een daarvan leidde tot de ontdekking van een gedeelde voorliefde op het gebied van lekker eten, namelijk patat, frikandel en kroket. Op de vraag of hij van plan is nog lang bij sc Heerenveen te blijven, antwoordde Joey: "Oei, moeilijke vraag. Mijn contract loopt na dit seizoen in elk geval nog een jaar door." Aangezien de Meet Greet vlak voor de clash met SC Cambuur plaatsvond, was Geraldo's vraag welke verwachtingen Joey had logisch. "Als ik het niet dacht", reageerde Van den Berg lachend. "Goed dan. We gaan elke vierkante centimeter van het gras opvreten én we gaan winnen!" Dat naderhand alleen de eerste belofte werd ingelost, doet niets af aan het feit dat de Meet Greetwinnaar super tevreden was met het antwoord. Jetse en llona van der Let en Mark Uth Liefst 24 vragen hadden broer en zus Jetse en llona van der Let uit Oudehorne op hun zorgvuldig voorbereide lijstje staan. Eenmaal aangeschoven in de perskamer boden de negenjarige Jetse en zijn twee jaar oudere zus llona hun gastheer Mark Uth eerst een presentje aan. Wat bij de sc Heerenveenspits in zeer goede aarde viel. Waarna bij het tweetal hun aanvankelijke schroom als sneeuw voor de zon was verdwenen. Al vragend, kwamen ze heel wat over hun favoriete voetballer te weten. Bijvoorbeeld dat hij in Sint Nicolaasga woont, een hond heeft die Puma heet en dat zijn vriendin Janine alleen tijdens de weekends bij hem is. Want door de week woont en werkt ze in Keulen. En waar hij zijn pijlen op gericht zou hebben als hij geen profvoetballer was geworden, weten Jetse en llona nu ook. Dan zou hij iets op het gebied van sportmanagement hebben gestudeerd. Of Mark ooit weer in Duitsland wilde voetballen? Jazeker, maar voorlopig voetbalt hij bij Heerenveen, waarvoor hij nog graag veel doelpunten wil maken. En zo volgen nog veel meer vragen, waarop de jeugdige ondervragers telkens een bevredigend antwoord krijgen. Rest nog één vraag: zou Mark na afloop van een wedstrijd naar vak 29 willen zwaaien? Daar zetelt namelijk de hele familie. Mark belooft eraan te denken. Maar nu moet hij echt naar huis, want Puma moet uitgelaten worden. Met een door alle sc Heerenveenspelers getekende wedstrijdbal, plus Marks handtekening op de Meet Greet-poster én hun Heerenveenshirts nemen Jetze en llona opgetogen afscheid van hun idool. Nick van der Meer en Joey van den Berg Vergezeld van zijn oudere broer Mike en hun moeder neemt de elfjarige Nick van der Meer uit Ouwsterhaule plaats in de perszaal. Maar Joey van der Berg, de uitgekozen speler, laat nog even op zich wachten. "Sorry", zegt Joey als hij in een mooi zwart kostuum komt aanlopen. Nadat hij de jongens een hand heeft gegeven en ze op hun gemak heeft gesteld, begint Nick de door hem bedachte vragen te stellen. Op de vraag waarom hij zoveel gele kaarten pakt geeft de middenvelder van sc Heerenveen gevat antwoord: "Net als hier ben ik op het veld ook wel eens te laat. Maar daarnaast geven scheidsrechters mij sneller een gele kaart dan andere spelers, omdat ik Van der Berg ben." De mooiste vraag geeft aan dat de jonge Van der Meer kijk op het spel heeft. Nick vertelt dat Joey een andere rol heeft dan vorig jaar. Wat hij van deze nieuwe rol vindt? Nadat Joey zijn waardering voor de vraag heeft geuit, vertelt hij dat hij proberen met het team te scoren leuker vindt dan zijn meer verdedigende rol van vorig jaar. Na nog meer goede vragen houden de broers de door Joey te signeren shirtjes strak zodat de middenvelder net niet de twinkeling in de ogen van de broers kan waarnemen als hij zijn handtekening zet. Nadat ze ook nog op het veld zijn gefotografeerd en naast hem op de bank hebben gezeten, is de ontmoeting voor altijd in de herinnering weggeschreven. Bert Veenstra

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 19