Trienke Reitsma BLOEMSIERKUNST "Al is de belangrijkste beloning voor een club natuurlijk dat spelers doorstromen naar het eerste elftal", werpt hij zelf op. is er geen reden voor paniek. De opvolger staat vaak al klaar. "Maar het is ook een kwestie van durven", zegt hij. "Er zijn ook clubs die wel talent in huis hebben, maar die niet de kans geven." Scherpte en alertheid blijven geboden Ook Hans Vonk is tevreden met de klassering. "Heerenveen levert al jaren talentvolle jonge voetballers af en het is mooi dat we dit cijfermatig kunnen onderbouwen. Dit onderzoek onderstreept dat de opleiding van Heerenveen goed werk aflevert en dat we op de juiste weg zijn." "Maar, scherpte en alertheid blijven geboden", waarschuwt Vonk. "De concurrentie neemt toe. Vooral PEC Zwolle is een geduchte concurrent geworden. Vroeger was de keuze voor jeugdspelers niet zo moeilijk en kozen ze voor sc Heerenveen", legt Vonk uit. "Nu PEC Zwolle de jeugdopleiding ook naar een hoger niveau brengt, gaat de afstand ook een rol spelen. Wanneer een speler dichterbij Zwolle woont en dus minder lang moet reizen, is dat voor ouders zeker een keuzefactor. Dus aan ons de taak de opleiding nog meer te verbeteren en aantrekkelijk te houden." Björn Sinnema Opvolger staat vaak al klaar Ook de huidige selectie van Heerenveen bevat een aantal groeibriljantjes. Pele van Aanholt, Joost van Aken, Kenny Otigba, Doke Schmidt en Luciano Slagveer zijn zelfgeschoolde talenten die door Lodeweges vaak worden gebruikt. Maar ook over het talent dat in aantocht is, is Lodeweges lyrisch: "Neem Pelle van Amersfoort, of Jerry St. Juste, die tegen Groningen inviel en in de A-jeugd spelen nog een paar hele grote talenten. Neem Albert Gudmundsson en Tarik Kada bijvoorbeeld." Het is fijn werken met zo'n goede jeugdopleiding, beaamt Lodeweges. Als er een speler vertrekt, Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 15