JohnnyJansen U P week van Lekker zat assistent-trainer Johnny zaterdagavond allerminst in de dug-out van het Haagse Kyocera stadion. Hetzelfde gold voor zijn andere collega's van de technische staf. Want vooral in de eerste helft liep het allesbehalve goed bij de hoofdmacht van sc Heerenveen. "Het was rommelig van onze kant", kijkt Jansen op de wedstrijd terug. "De ruimtes waren te groot, waardoor heel veel passes niet aan kwamen. Er zat totaal geen rust in ons spel. Natuurlijk was dat mede de verdienste van ADO Den Haag, dat het ons erg lastig maakte. Als dan eerst Lerin Duarte uitvalt en later ook nog eens Simon Thern, hoop je maar dat hun vervangers het goed oppakken. Wat gelukkig gebeurde, want Younes Namli en Janio Bikel vielen uitstekend in. Dat was echt een opsteker! Niet dat we in het tweede bedrijf ineens stukken beter gingen voetballen, maar we kregen wel steeds meer grip op de tegenstander. Nou ja, als je dan ook nog scoort, dan kan de avond echt niet meer stuk. Lelijk of niet, je hebt drie punten. Dat is het enige wat telt." Als we ons dan met zijn allen verheugen op de wedstrijd van vanmiddag, we zitten er helemaal klaar voor, mogen we er gevoeglijk van uitgaan dat daar in de voorbije week door trainers en spelers hard naar is toegewerkt. "Het zijn en blijven bijzondere wedstrijden, daar hoeven we niet omheen te draaien", zegt Jansen. "Spelen tegen clubs die tot de top behoren, al geldt dit voor Ajax dit seizoen wat minder, maken meestal extra krachten los. Dat heeft de geschiedenis van deze ontmoetingen al meerdere malen bewezen. Als we doen waar we goed in zijn, en dat is goed voetballen, dan mag Ajax zich gaan opmaken voor een pittig potje. Zoveel is zeker! Minder zeker is wie de strijd in zijn voordeel zal gaan beslissen, dus wordt het ook een spannende pot. Tenminste, dat verwacht ik." Of de twee Zweedse sterkhouders Simon Thern en Sam Larsson eveneens van de partij zullen zijn, durft Johnny Jansen nog niet te zeggen. "Sam traint alweer volop mee met de groep, dus het kan zomaar zijn dat ie er bij is. Simon heeft last van zijn rug, waar ie zaterdagavond hard aan geraakt werd. Van de medische staf heb ik gehoord dat ze toch goede hoop hebben om hem tijdig fit te krijgen. Het herstel van Lerin, hij heeft een hamstringblessure, zal daarentegen een paar weken vergen." Of Johnny Jansen zin heeft in de krachtmeting met Ajax, is eigenlijk een overbodige vraag. "Wat denk je? Geldt voor elke wedstrijd hoor, maar deze is toch echt een van de speciale. Of we ze uiteindelijk gaan binnenhalen is afwachten, maar we gaan voor drie punten!" Bert Veenstra 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 13