Dit is weer een prachtige kans Voorwoord Foeke Booy Co Ahead Eagles Co Ahead Eagles Matchday is een uitgave van Go Ahead Eagles Uitgave: www.zpress.nl Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel.: [078} 639 70 70 Fax: [078} 639 70 71 Acquisitie: Tom Snoek Financiële administratie: ZPRESS Sport Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel.: [0783 6397070 Fax: [0783 639 70 71 Redactie: Robert Heukels Steef Alblas Robert Bugter Wouter Rutgers Fotografie: Erik Pasman René Geerars Vormgeving: Stephan Bakker Drukwerk: Van der Weij, Hilversum DEVENTÊS Co Ahead Eagles-Ajax! Een geweldig affiche, waar -na zeventien jaar Jupiler League- wij het in Deventer voor doen. Dit is wat we willen en we niet meer los willen laten. Spelen tegen Ajax. Een prachtige kans. Zo moeten wij denken. Dit is zo mooi om mee te maken, hier gaat het uiteindelijk om. En daarom zeg ik steeds: we moeten hier óók van genieten. Plezier hebben. Niet op een naïeve manier, maar wel: heel open dit soort wedstrijden benaderen. In kansen denken. In 2009 was ik trainer van Sparta en zat ik enigszins in een vergelijkbare situatie met mijn team. De wil was er, maar het lef en de overtuiging waren nog niet optimaal. Ik ben die jongens blijven steunen en heb ze vertrouwen gegeven. Toen kwam Ajax op bezoek en was het heel simpel: volle bak, er voor gaan. Niet alleen op zeker spelen, maar ook risico's durven nemen. We wonnen met 4-0. Alles is mogelijk, ongeacht tegen wie je speelt. In deze fase is het belangrijk datje op een goede manier met druk en spanning om gaat. Druk en spanning kunnen tegen je werken, maar het kan je ook helpen, je kunt het gebruiken als motivatie. Tegen Ajax kun je een ban breken, dat is een kans. Dat bleek toen ook wel met Sparta; als je maar vrij bent in je hoofd en handelen. Ik heb dat wel eens vaker gezegd: de wil moet sterker zijn dan je angst en de onbevangenheid mag je daarbij nooit verliezen. Knokken is een basisvoorwaarde, maar lef en overtuiging laten je echt barrières slechten. Ik wens u allen een prettige wedstrijd, Foeke Booy Trainer Co Ahead Eagles Co Ahead Eagles - Ajax zondag 8 februari 2015 14:30 uur 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 3