"We zijn niet kansloos tegen Ajax" Interview Xandro Schenk .Qevente^L Xandro Schenk speelde maar liefst 11,5 jaar in de jeugdopleiding van Ajax voordat hij in januari 2013 de overstap maakte naar Co Ahead Eagles. Vanmiddag komt de linksbenige verdediger voor de vierde keer in zijn carrière tegenover zijn vorige club te staan. In de jeugdopleiding van de Amsterdammers speelde Schenk onder anderen samen met spelers als Davy Klaassen, Joël Veltman en Lesly de Sa. "Ik heb leuke jaren gehad in Amsterdam", zegt de 21-jarige voetballer. "Ajax heeft een goede opleiding die me als mens en als voetballer heeft gevormd." In het shirt van Co Ahead Eagles verloor de linksbenige verdediger vorig seizoen in de Adelaarshorst met 0-1 van de regerend landskampioen. "Dat was een vrij moeizame zege voor Ajax", weet hij zich nog te herinneren. "Wij stonden als elftal goed waardoor Ajax weinig kansen wist te creëren. Een kwartier voor tijd scoorde Lasse Schone uit een afgeslagen vrije trap. Dat oogde misschien ietwat gelukkig, maar je kunt ook zeggen dat het een kwaliteit van Schone is om die bal er in tweede instantie alsnog in te schieten." Slechte herinneringen heeft Co Ahead Eagles aan het duel dat vorig seizoen in de Arena met 6-0 verloren ging. "Tegenwoordig zullen we echter niet zo snel meer zes tegentreffers incasseren", meent Schenk. "Eerder dit seizoen speelden we in de Arena bijvoorbeeld een goede wedstrijd tegen Ajax. We verloren weliswaar terecht met 3-1, maar er had voor ons meer ingezeten als alles de goede kant op was gevallen. Sowieso moet bij ons alles meezitten om punten te kunnen halen tegen Ajax. Zij zullen een mindere dag moeten hebben en wij zullen juist heel goed voor de dag moeten komen om een gunstig resultaat te behalen. We zijn echter nooit kansloos. Zeker niet in de Adelaarshorst waar ons eigen publiek achter het team staat." Co Ahead Eagles - Ajax zondag 8 februari 2015 14:30 uur 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 23