"Geblinddoekt naar Vetkampstraat" Match Legend Joop Brand DEVENTEP Het was een magische driehoek in de jaren '60. Dr. Fadhronc als trainer, Willem Beltman als manager en Joop Brand (78] als assistent-trainer en hoofd jeugdopleiding. Samen stuwden ze Co Ahead naar hoge hoogten en zorgden ze ervoor dat de Deventer club één van de meest vooruitstrevende clubs van de wereld werd. Hoe is het nu met je? "Het gaat meer dan goed, haha! Als jullie dachten dat jullie vanmiddag eer ouwe lui op bezoek kregen, hebben jullie het mooi mis. Ik ben nog lekker actief, ook in de voetballerij. Zo ben ik gastheer bij AZ, waar ik op wedstrijddagen een programma voor sponsoren presenteer. Daarnaast ben ik technisch adviseur van de jeugdopleiding van I Jsselmeervogels, waar ik ook af en toe de jongste jeugd train. Ja, zoals je merkt: ik ben nog steeds voetbaldier ten top. Ik zeg weieens: ik ben getrouwd met voetbal en heb een LAT-relatie met mijn vrouw, haha!" U kende twee 'huwelijken' met Go Ahead. Hoe kijkt u terug op de eerste, van 1964 tot 1970? "Oh, wat een prachttijd was dat. 18.000 man op de tribune, thuis onverslaanbaar, voor het eerst in de Eredivisie, spelen in de Nederlandse top, de bekerfinale, de Europa Cup-duels met Celtic... Zomaar wat absolute hoogtepunten. Samen met onder meer hoofdtrainer dr. Fadhronc en manager Willem Beltman waren we echt ontzettend vooruitstrevend. Wat te denken van de eerste spelersbus van Nederland, of het jeugdhuis? Bij laatstgenoemde was ik als hoofd jeugdopleidingen - een baan die ik combineerde met die van hoofdscout en assistent-trainer - nauw betrokken. Nog steeds rijden allemaal van die busjes elke dag duizenden kilometers om talenten naar de club en naar huis te brengen. Beltman vond dat die reistijd beter besteed kon worden aan trainen. Die jongens van het jeugdhuis stapten zo van de achtertuin op het trainingsveld. En dan heb ik het over de Oeki Hoekema's, Johan Derksens en Johnny Oude Wesselinks van deze wereld. Het was echt geweldig om samen te werken met een man als Dr. Fadhronc. Hij kende een bezetenheid en enthousiasme dat in Nederland onbekend was. Om half acht deed hij de poort open en om negen uur 's avonds ging-ie pas weer op slot. Wat veel mensen vergeten is dat Dr. Fadhronc een professor was, een enorm intelligente man op het gebied van sportwetenschappen. Hij had gestudeerd in Praag, waar ze in die tijd flink voor liepen op ons. Hij vluchtte uiteindelijk naar Nederland, waar hij zich zo ontzettend welkom voelde, dat hij iets terug wilde doen. Hij wilde zijn kennis zo veel mogelijk delen." In 1978 keerde u terug in de Adelaarshorst, ditmaal als hoofdtrainer. Ondanks de goede resultaten vertrok u in de winterstop van het seizoen 1979/1980. Waarom? "Zoals je zegt ging het goed. Na het moeilijke eerste jaar, stonden we nu in de subtop van de Eredivisie. Maar toen kwam het bericht dat ze mijn beste spelers, zoals Dwight Lodeweges, wilden verkopen. Nou, dat ging er bij mij niet in en ben ik naar Sparta gegaan. Ondanks dat jammerlijke vertrek, kijk ik nog met veel plezier terug op mijn periodes in Deventer. Ik vind het geweldig vandaag terug te keren. Ik weet de weg naar de Vetkampstraat nog precies, kan 'm geblinddoekt rijden." Go Ahead Eagles - Ajax zondag 8 februari 2015 14:30 uur 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 13