DE TEGENSTANDER 33 zijn zoektocht bij John van den Brom, die in Alkmaar dus de zevende trainer in een jaar tijd werd. Een half jaar na zijn ontslag bij Anderlecht begon het toch weer te kriebelen bij de oud-Ajacied. Van den Brom, in het verleden behalve als speler ook als hoofd jeugdopleiding en jeugdtrainer actief in Amsterdam, sprak bij zijn aan stelling uit over zijn doelstellingen met AZ: meedoen in de top van de Eredivisie en het uitzicht blijven houden op het behalen van een prijs. Met dat laatste werd gedoeld op de KNVB Beker, die AZ inmiddels niet meer kan veroveren. De landskampioen van 1981 en 2009 maakte vorige week een uiterst tamme indruk toen het in de kwartfinales op bezoek ging bij FC Twente. Met een 3-0 nederlaag in de Grolsch Veste bleef de afgang nog beperkt. SOAP II De bekeruitschakeling kwam als donderslag bij heldere hemel, want onder Van den Brom speelt AZ dit seizoen behoorlijk voetbal. Weliswaar had de 48-jarige oefen- meester vijf speelrondes nodig om tot zijn eerste com petitiezege te komen, inmiddels vertoont de subtopper weer het swingende en opbouwende voetbal dat men van AZ gewend is. Op een flater tegen FC Utrecht na (0-3) viel er weinig af te dingen op de prestaties van de Alkmaarders, die zich met een 27-koppige spelersgroep in het Portugese Albufeira hebben voorbereid op de tweede helft van het seizoen. Na de eerdere trainersperikelen groeide Wesley Hoedt de voorbije weken uit tot hoofdrolspeler in een tweede Alkmaarse soap. De 20-jarige centrumverdediger, die dit seizoen doorbrak en ten koste van de meer ervaren jan Wuytens lange tijd een basisplaats had, weigerde zijn af lopende contract bij AZ verlengen. Ondanks zijn jeugdige Wesley Hoedt (m) viert zijn doelpunt in de uitwedstrijd tegen Feyenoord met ploeggenoten Simon Poulsen (I) en Derrick Luckassen. leeftijd en geringe ervaring 15 eredivisieduels) gaf Hoedt de voorkeur aan een transfer naar Lazio Roma. De verde diger, die sinds 2005 in de jeugdopleiding van AZ speelde, doorstond de medische keuring in Italië al met succes en zal vanaf komende zomer ploeggenoot van Stefan de Vrij zijn. Voor trainersstaf van AZ was de keuze van Hoedt re den genoeg om hem de voorbije weken aan de kant te houden. Pas nadat de jongeling toezegde dat hij dit seizoen hoe dan ook afmaakt in Alkmaar, krijgt hij weer een basisplaats van Van den Brom cum suis. Met of zonder Hoedt, AZ is in staat om een sterke for matie op de been te brengen. Achterin staat een stabiele fundenng, met Esteban Alvarado onder de lat en onder meer Mattias Johansson, Jeffrey Gouweleeuw en Simon Poulsen voor hem. Nemanja Gudelj, captain en tevens topscorer van AZ, verdeelt het spel op het middenveld, met Viktor Elm, Markus Henriksen en/of Celso Ortfz naast zich. In de aanval zijn Steven Berghuis, Guus Hupperts en de Amerikaanse IJslander Aron Jóhannsson de bekendste namen, waarbij het de Alkmaar Zaanstreek-combinatie aan een échte doelpuntenmachine ontbreekt. Sinds Gertjan Verbeek op 29 september 2013 werd ontslagen als trainer van AZ, stonden achtereenvolgens Martin Haar. Dick Advocaat, Marco van Basten, Alex Pastoor en Dennis Haar voor de groep. Op 26 september, nog net binnen een jaar na het vertrek van Verbeek, nam John van den Brom het stokje over. foto-s. pao shots

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 33