INTERVIEW 15 Riechedly Bazoer bij zijn officiële debuut in het shirt van Ajax 1, in de bekerwedstrijd tegen de amateurs van SV Urk. Een paar weken later maakte de jongeling ook voor het eerst zijn opwachting in een competitiewedstrijd, als invaller voor Lucas Andersen in het duel met Willem II. tegen Telstar, als 16-jarige in de Jupiler League.' Hij zegt het met hoorbare trots in zijn stem. BLESSURES Bazoer draaide het hele vorige seizoen mee met de be loften, al ging dat zeker niet vlekkeloos. De middenvelder kampte met blessures, vooral lies- en knieklachten. Naar eigen zeggen waren die pijntjes deels een gevolg van de wedstrijdloze periode daarvoor zijn lichaam weer moest wennen aan een ritme waarin niet alleen getraind werd, maar ook volop wedstrijden voorbij kwamen. Bazoers teller zou uiteindelijk nog wel eindigen op 21 duels in de Jupiler League. Daarmee was vorig seizoen een nuttig, leerzaam jaar, zegt hij. 'Ook door het type voetbal dat in de Jupiler League wordt gespeeld. Het was vaak echt bikkelen, hard tegen hard. Veel voetballers bij de tegenstanders zijn dat wel gewend, die vechten bij wijze van spreken ook voor hun carrière, want op dat niveau is profvoetbal vaak geen vet pot. Bij Jong Ajax proberen we anders te voetballen dan de meeste tegenstanders, meer gebaseerd op techniek en positiespel. Dat is niet makkelijk, zeker niet in de Jupiler League. Maar we raken daar steeds meer op ingesteld.' Persoonlijk ligt het hem wel, dat bikkelen, zegt Bazoer. 'Ik word wel eens vergeleken met Paul Pogba, de Franse mid denvelder van Juventus. Dat vind ik een groot compliment. Ik ben natuurlijk nog lang niet zo ver als hij, maar ik ben wel eenzelfde type: ik kan zowel verdedigend spelen als aanvallend, wat ze wel een box-to-boxspeler noemen. Ik heb veel loopvermogen en ook een vrij goed schot, ik kan redelijk koppen. Best wel veelzijdig, dus.' DEBUUT OP URK Zijn tweede volwaardige seizoen in Amsterdam ver loopt vooralsnog crescendo voor de jonge Utrechter. Eind oktober (hij was toen net 18 jaar) maakte Bazoer zijn officiële debuut in het eerste elftal, tegen SV Urk. In de bekerwedstrijd op het voormalige eiland kreeg hij een basisplaats toebedeeld van Frank de Boer. 'Eigenlijk zou ik helemaal niet spelen,' blikt de speler terug op zijn entree. 'Maar Niki Zimling werd ziek en toen kreeg ik te horen dat ik zou starten. Ik had het al een beetje aan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 15