Joshua Mark McEachran is de volledige naam van de middenvelder die dit seizoen de selectie versterkt van Vitesse. De 21-jarige middenvelder, onder contract bij Chelsea, heeft het naar zijn zin in Arnhem en wil vooral zijn plaats in het basiselftal veilig stellen. Als tiener speelde Josh McEachran al negen competitie wedstrijden voor Chelsea. De tiener uit de opleiding van de Londense club maakte in 2010 zijn officiële debuut in het shirt van de 'Blues' in het Champions League-duel tegen het Slowaakse MSK Zilina. Een vervolg in de basis bleef uit voor de piepjonge middenvelder. In de voorbije seizoenen werd hij verhuurd aan respectievelijk Swansea City, Middlesbrough, Watford en Wigan Athletic. Bij Middlesbrough, uitkómend in het Championship, speelde hij ip het seizoen 2012|2013 in totaal 38 wedstrijden. "Een goede ervaring om een heel seizoen te kunnen spelen op een goed niveau. Ik was toen pas 19 jaar. Dat was alleen maar goed voor mijn ontwikkeling. Ik ben nog steeds jong en met alle topspelers bij Chelsea is het natuurlijk lastig om je in het elftal te spelen. Daarom is dit jaar bij Vitesse ook weer een leerzame fase. De Eredivisie is anders dan de Engelse competities. Het is minder fysiek dan bijvoorbeeld het Championship (Engelse eerste divisie, red.), maar daarentegen wel een stuk technischer." Bij de Arnhemmers kreeg McEachran in zijn beginperiode te maken met een blessure. Na zijn herstel speelde hij voornamelijk zijn wedstrijden in het uitstekend presterende Jong Vitesse. Voor de winterstop speelde hij onder meer de volle negentig minuten tegen FC Groningen. Ook vorige week startte hij in het teleurstellend verlopen duel vs sc Heerenveen. "Dat is een wedstrijd waar inmiddels voldoende over gezegd is. Afgelopen woensdag hebben we ons voetballen zeker gerevancheerd, maar na de strafschop probeerden we het nog wel, maar waren zij zeer effectief en wij helaas niet. Vandaag spelen we weer voor de competitie. Tegen een ploeg waar we eerder dit seizoen een goede en mooie wedstrijd tegen hebben gespeeld. Ook heb ik mij laten vertellen dat de thuiswedstrijd vorig seizoen een spektakelstuk was met enorm veel kansen voor Vitesse. Wedstrijden tussen Vitesse en Ajax staan dus garant voor doelpunten en spanning. Laten wij er voor zorgen dat het vanmiddag vooral voor onze eigen supporters een aantrekkelijke wedstrijd wordt. Wij willen en kunnen goed verzorgd voetbal spelen, dat hebben we laten zien. maar uiteindelijk gaat het wel om een goed resultaat. Die combinatie, dat willen we onze supporters geven." Op het middenveld heeft McEachran tijdens de trainingen en wedstrijden spelers als Davy Pröpper en Marko Vejinovic om zich heen. Spelers waar hij zeker positief over is. "Davy en Marko zijn geweldige voetballers. Het is prettig met deze jongens op het middenveld te staan. Beide zijn ook nog jong en hebben zeker de potentie nog beter te worden. Waar hun toekomst ligt, dat weet ik niet. Belangrijker is dat we met deze spelers en de rest van de selectie een goede serie neerzetten en daar komen te staan waar we willen staan." VITESSE vs Ajax zondag 1 februari 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 25