DE TEGENSTANDER 33 Dolle vreugde in de Kuip, als Elvis Manu Feyenoord na een krank zinnige wedstrijd alsnog aan een zege (4-3) op Zorja Loehansk heeft geholpen. De Rotterdammers plaatsten zich zo voor de groepsfase van de Europa League. Met de komst van Jens Toomstra en Karim El Ahmadi werd het dringen geblazen op Feyenoords middenrif, ook al acteert Toomstra vooral als rechtsbuiten. Voornaamste slachtoffer van de concurrentiestrijd is Tonny Vilhena. DE NIEUWE PELLÈ Ondanks dat Mitchell te Vrede in de eerste weken stee vast het net vond, achtte de Feyenoordleiding de spits ongeschikt voor de langere termijn. Op voorspraak van ex-spits Pierre van Hooijdonk haalde de club Colin Kazim- Richards, die de zware taak wachtte om in de voetsporen te treden van publieksfavorieten John Guidetti en Pellè. Met zeven doelpunten in veertien competitiewedstrijden loopt Kazim-Richards momenteel één op twee. Mooi, maar nog lang niet zo goed als de gemiddeldes van Pellè in de seizoenen 2012-2013 (0.93) en 2013-2014 (0.83). Ook Guidetti noteerde in zijn Feyenoord-jaar een beter moyenne (0.86). Kazim-Richards wordt vanaf de linker vleugel ondersteund doorJean-Paul Boëtius of Manu, die afwisselend hun opwachting maken. Saillant is dat Bilal Basacikoglu, voor 3,5 miljoen euro overgenomen van Heerenveen, niet in het stuk voorkomt. En dan was er nog die verrassende transfer van keeper Kenneth Vermeer. De Ajacied ontpopte zich sinds zijn overstap naar Rotterdam als een ware puntenpakker. Alleen was dat in de Klassieker van eind september nog niet het geval. Een afzwaaiende vrije trap van Ricardo van Rhijn bezegelde toen het lot van Feyenoord (0-1), in een duel dat werd gedomineerd door de thuisploeg. Voor Feyenoord was dat de vijfde klap op rij, nadat ook puntenverlies was geleden tegen Heerenveen I -1FC Utrecht (1-2), FC Twente (0-0) en Willem II (1-2). De bekeruitschakeling tegen Go Ahead Eagles completeerde een dramatische start van het seizoen. EUROPESE DOORSTART Toch kreeg Rutten Feyenoord aan de praat, zowel na tionaal als Europees. Net als Ajax en PSV mogen ook de Kuipbewoners komende maand verder in de UEFA Europa League. Zes speelrondes in de poulefase leverden twaalf punten op, waarvan vooral de driepunter tegen FC Sevilla (2-0) de fans nog lang zal heugen. Voor het eerst sinds tien jaar neemt Feyenoord nu deel aan een Europese knock-outfase. En gezien de overtuigende wijze waarop de groepsfase werd overleefd, lijkt een zege op AS Roma niet eens onmogelijk Na een trainingsweek in Dubai bond Feyenoord afge lopen zondag FC Twente met 3-1 aan de zegekar. De nummer drie van Nederland toonde zich klaar voor het bezoek aan Amsterdam, waar men zal proberen om voor het eerst sinds het seizoen 2005-2006 te triomferen. Op de voor Feyenoord kenmerkende manier, met karakter, vechtlust en wilskracht. Jordy Clasie (links) en Lex Immers (rechts) duelleren met Twente- speler Hakim Ziyech, afgelopen zondag. Ziyech sloeg in augustus een aanbod van Feyenoord af, maar door de komst van Jens Toornstra en Karim El Ahmadi werd het alsnog dringen geblazen op het Rot terdamse middenveld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 33