'Zelf kom ik uit Hilversum, wat nou niet direct bij het platteland hoort, maar daar ging het er toch wel heel anders aan toe dan hier in Amsterdam' FEYENOORDFAN JUICHT VOOR KLAASSEN! Zoals de laatste jaren gebruikelijk zijn er ook vandaag geen Feyenoordfans welkom bij de Klassieker in de Amsterdam ArenA, maar één supporter zal niette min op de tribune zitten, Aron Klaassen is present, zoals hij dat bijna altijd is als zijn oudere broer Davy in actie komt met Ajax.'Mijn broertje is voor Feyen- oord en dat zal altijd wel zo blijven,' zegt Davy.'Maar nu ik een vaste waarde ben geworden bij Ajax, vindt hij het wel minder erg als we winnen.' En met een knipoog:'Ik sluit zelfs niet uit dat hij gaat juichen als ik scoor tegen Feyenoord.' grote bek. Zelf kom ik uit Hilversum, wat nou niet direct bij het platteland hoort, maar daar ging het er toch wel heel anders aan toe dan hier. Maar ongemakkelijk voelde het nooit. Met de tijd neem je ook dingen over waarbij je jezelf prettig voelt, meestal onbewust.' Zijn persoonlijke ontwikkeling hield niet op toen hij een maal bij de selectie kwam en eind 201 I uit bij Olympique Lyonnais zijn debuut maakte in het eerste elftal, direct op het felverlichte toneel van de Champions League. Een paar dagen later mocht Klaassen ook zijn eerste minuten maken in de Eredivisie. Die invalbeurt, uit tegen NEC, luisterde hij al na 42 seconden op met een treffer, waarmee hij de snelste doelpuntenmaker op het imposante lijstje met scorende Ajax-debutanten werd. 'Ik heb in het begin rustig de tijd genomen om mijn plekje te vinden in de selectie,' blikt hij dik drie jaar terug in de tijd. 'Ik heb dat seizoen uiteindelijk vier keer meegedaan in de competitie. Het was jammer dat ik daarna bijna een jaar geblesseerd ben geweest aan mijn lies. Maar gelukkig heb ik daarna alsnog de stappen kunnen zetten die ik in gedachten had.' De jongen die hij in allerlei opzichten nog was bij zijn debuut, is zo langzamerhand een man geworden, beaamt Klaassen. Om er met een grijns aan toe te voegen: 'Ik ben soms nog steeds een kind hoor. Vooral in de zin dat ik houd van grapjes maken. Dat zal altijd wel zo blijven. En computerspelletjes speel ik ook nog steeds.' Zijn volwassenheid manifesteert zich vooral in het veld. Draaide hij als nieuwkomer mee met de rest van het elftal, als een van de radertjes in een machine, nu is Klaassen één van de mannen die voor de aandrijving zorgen. Iemand die energie en creativiteit in de wedstrijd steekt waarvan ook anderen kunnen profiteren. Vaak is dat ook heel concreet zichtbaar. Tijdens de winterstop werd becijferd dat Ajax' nummer 10 tijdens de eerste seizoenshelft de ongekroonde koning van de assist was: liefst acht keer gaf hij de beslissende voorzet waaruit een teamgenoot kon scoren. Het doet hem deugd, ook omdat het één van zijn persoonlijke doelstellingen voor dit voetbaljaar was. KILOMETERVRETER En ook in andere opzichten loopt Klaassen tot dusverre voorop. Misschien nog wel het opzienbarendst, met zijn nog vrij recente blessureverleden in het achterhoofd, is het feit dat de middenvelder de Ajacied is met verreweg de meeste speeltijd. Als enige kwam hij dit seizoen in alle officiële duels in actie, ook in de bekerwedstrijden tegen de amateurs van JOS/Watergraafsmeer en SV Urk, toen andere vaste waarden rust werd gegund. Gerekend vanaf het duel om de Johan Cruijff Schaal tot en met de thuiswedstrijd tegen FC Groningen kwam Klaassen al 2380 officiële minuten in actie. Keeper Jasper Cillessen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 14