JONGETJE IN RECORDTEMPO MAN GEWORDEN Davy Klaassen 12 INTERVIEW Het is amper drie jaar geleden dat hij zijn neus voor het eerst aan het venster drukte, met zijn debuut tegen Olympique Lyonnais en dat razendsnelle doelpunt als invaller tegen NEC. Na een jaar vol blessureleed was Davy Klaassen vorig seizoen voor het eerst een vaste waarde. En nu? Nu is de jongeling al één van de steunpilaren in het elftal van trainer Frank de Boer. 'Maar soms ben ik nog steeds een kind.' Als Davy Klaassen er over nadenkt, gaan ze eigenlijk niet samen, zijn leeftijd en zijn sta tus als dragende speler binnen de selectie van Ajax. 'Ik word volgende maand pas 22 jaar. Maar als je het in perspectief plaatst, zit ik al drie jaar bij het eerste elftal. Dat is langer dan de meeste andere jongens. Dus dan is het wel weer logisch.' En al is hij natuurlijk nog lang geen doorgewinterde veldkapitein die kan terugvallen om jarenlange ervaring, gaandeweg leert Klaassen wel degelijk steeds meer wat het inhoudt om leiding en sturing te geven binnen een elftal. 'Ik ben iemand die dingen snel oppakt. Het zit wel in mijn persoonlijkheid om voorop te lopen en het goede voorbeeld te geven. Ik vind het ook fijn om andere jon gens te helpen. Al besef ik echt wel dat ik nog lang geen routinier ben die alles al een keer heeft meegemaakt.' Zo blijft hij leergierig en gretig, nog net zoals toen hij net kwam kijken, als broekie vanuit de AIDe juiste menta liteit, een mix van bravoure en onverzettelijkheid, daar begint het volgens Klaassen mee én daarmee maken de toppers het verschil ten opzichte van de middelmaat. 'In mijn geval zit dat wel een beetje in me, maar ik denk dat het tot op zekere hoogte ook een knop in je hoofd is die je om kunt zetten. In die zin kun je wel leren en trainen wat er nodig is om een echte prof te zijn. Toen ik als jonge jongen net kwam kijken, heb ik goed gekeken naar de spelers om me heen, naar hun doen en laten en de oplossingen die ze kozen.' Als 21 -jarige probeert Klaassen ook uit eigen ervaringen te putten als hij zich ontfermt over de aanstormende talenten die tegen de A-selectie aanschurken. Donny van de Beek, Abdelhak Nouri, Vaclav Cemy: ze zijn nu nog spelers van de AImaar trainden de voorbije maanden al volop mee met de "grote jongens". En in het geval van Van de Beek en Nouri: zij mochten tijdens de winterstop mee op trainingskamp naar Qatar. Klaassen is complimenteus als het gaat over de jongste garde: 'Ze kunnen allemaal extreem goed voetballen. Zij draaien ook veel makkelijker mee dan ik, terwijl ik al een jaartje ouder was toen ik bij de selectie kwam.' BRANIEMANNETJE Het braniemannetje dat we tegenwoordig zien als Klaas sen zich over het veld beweegt, in de geest van zijn op treden tijdens die memorabele zege op FC Barcelona van vorig seizoen, dat is hij zeker niet van nature. 'Toen ik net bij Ajax kwam, was ik heel rustig, tegen verlegen aan. Gaandeweg heb ik me aangepast aan het klimaat hier. Mijn teamgenootjes waren destijds bijna allemaal jongens uit de stad, heel mondig, gasten met een vrij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 12