DE TEGENSTANDER 37 Doelman Sergio Padt is één van de ex-Ajacieden in de selectie van Groningen. De anderen met een verleden in Amsterdam zijn Johan Kappelhof, Lorenzo Burnet, Rasmus Lindgren, Danny Hoesen en Jar- chinio Antonia. middenvelder uit handen van de aartsrivaal. Rusnak liet weten FC Groningen te zien als tussenstop op weg naar de absolute top, net zoals Arjen Robben en Luis Suarez in een ver verleden. WINTERTRANSFERS Net als Rusnak nam ook winterversterking Simon Tibbling, die naar eigen zeggen het liefst centraal op het middenveld speelt, deel aan het trainingskamp in Spanje. De 25-koppige selectie van Van de Looi werkte daar twee oefenwed strijden af tweemaal met een nederlaag als eindresultaat. Respectievelijk Mouloudia Club d'Alger (0-1) en het Bel gische AA Gent (0-2) waren de sparringpartners. Van de Looi gebruikte het oefenduel met de Algerijnen echter alleen om aan de frtheid van al zijn spelers te werken. De andere vriendschappelijke wedstrijd, tegen de oude club van Padt, deed de intern gewaardeerde coach af als een "evenwichtige ontmoeting". VERSTERKINGEN FC Groningen vulde het sportieve gat echter meteen op met vervangers en wat breedteversterkingen. Jarchinio Antonia miste dit seizoen nog geen enkel Eredivisieduel en ook Dino Islamovic en Martijn van der Laan mochten al veel meedoen. Ex-Ajacied Sergio Padt vormt vooralsnog een uitstekende vervanger van de vertrokken Bizot. De 24-jarige keeper verrichtte voor de winterstop de meeste reddingen van alle goalies in de Eredivisie. Tjaronn Chery en de op een vertrek aansturende club topscorer Michael de Leeuw waren voor de winterstop de absolute smaakmakers van FC Groningen. Chery was de speler die van alle Eredivisionisten het vaakst op het vijandelijke doel schoot, een statistiek waar Ajax voor moet vrezen. Toch doen deze Groningse sterren het niet alleen. Van de Looi heeft van FC Groningen een hecht team gesmeed. Eén van de meest opvallende wintertransfers is vooralsnog de overgang van Albert Rusnak van Manchester City naar de Euroborg. Dit nadat de Slowaak op huurbasis een sterke eerste seizoenshelft doormaakte bij Cambuur. Aan vankelijk leek SC Heerenveen er met de handtekening van Rusnak vandoor te gaan, maar algemeen directeur Hans Nijland handelde snel en hield de 20-jarige aanvallende Trainer Erwin van de Looi is bezig aan zijn tweede seizoen als eind verantwoordelijke bij FC Groningen. De oud-prof nam het stokje begin vorig seizoen over van Robert Maaskant. tien speelrondes naar de achtste plaats. Het doel van de nummer zeven van vorig seizoen blijft om het komende seizoen kans te maken op Europa League-voetbal. Dat zou een prestatie op zich zijn, daar de ploeg afgelopen zomer in ex-Ajacied Marco Bizot, Kostic en Ajacied Ri- chairo Zivkovic drie bepalende spelers zag vertrekken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 37