INTERVIEW 15 ok Ne zit •ok en aar are je op i: )e- im, ad. lijn ine »ok na )an El zijn ïge dIs. iet iazi im, en, by er- ien Anwar El Chazi op weg naar de 2-0 in de oefenwedstrijd teg ook al een kans in het eerste zou kunnen afdwingen. Maar sinds ik in de voorbereiding mocht meetrainen, is het eigenlijk boven verwachting gegaan.' Wat heet: El Ghazi ontpopte zich als topscorer van de oefencampagne, ondanks het feit dat hij zich hoofd zakelijk kon laten gelden als invaller, soms maar een kwartiertje per wedstrijd, En nu staat zijn teller dus al op 23 wedstrijden in Ajax Iinclusief een handvol duels in het flonkerende decor van de Champions League. En hij scoorde, als 19-jarige, in het grote Nou Camp. Zoals er ook al zes treffers achter zijn naam staan in de vaderlandse competitie. Natuurlijk dat het zo voorspoedig zou gaan, had hij zelf ook niet kunnen bevroeden. Maar, haast El Ghazi zich te zeggen, hij heeft er ook wel alles aan gedaan om het te laten gebeuren, 'Bij het begin van de voorbereiding heb ik al tegen mezelf gezegd: ik ga bij Frank de Boer op de deur kloppen en ik blijf kloppen, desnoods tot de deur breekt.' Hij prijst zijn trainer, die hem met beide benen op de grond houdt op de momenten dat een jong talent nog weieens wil gaan zweven. En tegelijk zegt die trainer dat i Schalke 04, afgelopen zaterdag in Doha. de speler zijn doorbraak helemaal zelf heeft afgedwongen. 'Ik denk ook dat dat zo is, al houd ik er niet van om zoiets over mezelf te zeggen. Maar in de voorbereiding speelde ik goed. Ik denk dat de trainer niet om me heen kon.' LANGE SLUNGEL Met zijn 1.89 meter is El Ghazi een grote gozer, zeker voor een voetballer van Marokkaanse komaf, een buitenspeler bovendien. 'Ik ben niet de typische, kleine straatvoetballer, nee. Ik ben groot en sterk, maar daar werk ik ook heel hard aan. Als ik dat niet zou doen, zou ik waarschijnlijk een lange slungel zijn. Daarbij heb ik het geluk dat ik ondanks mijn lengte soepel en behendig ben. En ik steek veel energie in het trainen van mijn benen. Ik wil explosief zijn, startsnelheid hebben. Dat is extreem belangrijk voor een aanvaller.' Met zes goals in de Eredivisie en een handvol assists was de eerste seizoenshelft meer dan geslaagd voor El Ghazi. In deel twee van de competitie hoopt hij een volgende stap te zetten in zijn ontwikkeling, vooral door stabieler te worden in zijn prestaties. 'De afgelopen maanden zaten

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 15