'Het is ook niet zo dat ik aan een wedstrijd begin met een lijstje trucjes dat ik wil afwerken. Zo werkt dat niet.' INTERVIEW 15 Als ik die had benut, had ik een 9 gespeeld. Terwijl het nu maar een 5 of een 6 was. Dat is de weken daarna wel vaker mijn makke geweest.' AANGEVER-AFMAKER Het is zeker niet zo dat kansen verzilveren niet in zijn bloed zit en dat hij vooral een man van de assist is, be zweert Kishna. 'Ik heb allebei die rollen in mij en doe allebei ook net zo lief. Maar ik kan ook wel degelijk scoren, weet ik van mezelf. Dat heb ik in de jeugd ook laten zien. Van de drie jaar hier ben ik geloof ik twee jaar topscorer geweest. Dat is het probleem niet.' Voor de mindere periode die hij doormaakte en waarin hij een poosje op de reservebank doorbracht, heeft Kishna inmiddels wel een verklaring. 'Ik denk dat ik niet mijn eigen spel speelde. Ik beperkte mezelf te veel, stopte mijn kwaliteiten weg in plaats van dat ik ze naar boven liet komen. De laatste tijd maak ik weer acties en zoek ik voortdurend mijn tegenstander op. Ik doe weer veel meer op intuïtie. Dat pakt goed uit.' Trucjes horen bij hem, zoals die magistrale "panna" tegen Heerenveen en de serie ingewikkelde bewegingen die hij vorig weekend maakte tegen Willem II, maar ze zijn nooit een vooropgezet plan. 'Ik wil de mensen vermaken, dat wel, maar dat is geen doel op zich,' zegt Kishna. 'Het is ook niet zo dat ik aan een wedstrijd begin met een lijstje dat ik wil afwerken. Zo werkt dat niet. Als ik aan de bal ben, doe ik vaak maar wat. En het is ook maar net wat de wedstrijd vraagt. Tijdens die negentig minuten kom je in een aantal situaties en die probeer je op te lossen. Vaak heb je ze al eerder meegemaakt en dan kun je putten uit je eigen ervaring. Hoe heb je dat de vorige keer opgelost? En soms kan een trucje dan uitkomst bieden.' In extase na zijn treffer tegen sc Heerenveen. Het uitgetrokken shirt leverde Kishna een gele kaart op.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15