14 INTERVIEW Ricardo Kishna in actie tegen Willem II, vorig weekend. Hetzelfde probleem, maar nu in de andere knie.' Dankzij een modernere behandelmethode, een injectiekuur die hij in Duitsland onderging, was Kishna nu na een jaar weer fit. Mentaal was het begrijpelijkerwijs een loodzware periode voor de jonge voetballer. 'De eerste drie weken waren verschrikkelijk. Toen zat ik in een rolstoel, heel confron terend, dat trok ik echt slecht. Toen kwamen er nog een penode van een paar weken waarin ik eigenlijk alleen maar op bed kon liggen en mijn benen niet mocht bewegen. Ik kon niet eens zelf naar de wc, niet zelf douchen. Dat soort basisdingen.' NATUURGRAS-KUNSTGRAS Vanuit zijn blessureverleden toont Kishna zich een fervent tegenstander van kunstgrasvelden, hoewel hij toch van een generatie is die goeddeels opgroeide met de synthetische ondergrond en er met zijn technische bagage uitstekend op uit de voeten zou moeten kunnen. 'Over het algemeen zijn het oudere spelers die er last van hebben, maar voor mij is het ook helemaal niks. Dat merkte ik laatst weer in Den Haag, toen we tegen ADO speelden, op kunstgras dus. De eerste helft speelde ik prima, maar dan komt de rust en zit je een kwartier stil in de kleedkamer. Dan voel ik mijn knieën langzaam stijf worden. Voor Kishna is het niet meer dan wat incidentele tegen wind. De fysieke misère ligt inmiddels achter hem en dus is het tijd voor prettiger dromen. Vorig seizoen maakte de geboren Hagenaar al zijn debuut in het eerste elftal van Ajax, de club die hem als C-junior had overgenomen van ADO. En sinds de zomer trekt hij de lijn door, zij het met een dipje in de maanden die achter ons liggen. Als scorende en uitblinkende invaller tegen sc Heerenveen sloot hij die mindere periode resoluut af. Sindsdien is Kishna terug waar hij zichzelf aan het begin van dit seizoen ook al terugvond: in de basis. Denk niet dat hij nu tevreden achterover leunt. 'Ik ben nog niet tevreden. Dat mag je ook nooit zijn, je moet altijd oog voor verbetering hebben. Bij mij zit dat bijvoorbeeld in het scorende aspect. Neem de eerste wedstrijd van dit seizoen, tegen Vitesse. Toen kreeg ik twee goede kansen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14