KAMPIOEN JUPILER LEAGUE IMPONEERT IN EREDIVISIE Herboren Willem II deinst voor niemand terug I| 36 DE TEGENSTANDER De Nederlandse kampioenen van het vorige seizoen ontmoeten elkaar vanavond in Amsterdam. Ajax treft in Willem II een gepromoveerde tegenstander die niet terugdeinst voor ploegen met de status van topclub, zo ondervond Feyenoord eerder dit seizoen al aan den lijve. 'Winnen in de ArenA? Waarom niet?' Tekst Mitchel Pronk Willem II is terug van weggeweest. Na een seizoen in de Jupiler League zijn de Trico lores weer actief op het hoogste niveau. Een zenuwslopende titelrace met FC Dordrecht lag ten grondslag aan de felbegeerde promotie naar de Eredivi sie. De concurrent uit Zuid-Holland stond vorig seizoen in totaal 31 speelrondes aan kop, maar desalniettemin trok Willem II uiteindelijk aan het langste eind. De sleu telwedstrijd was de onderlinge confrontatie met FC Dordrecht op 4 april. In het Koning Willem II Stadion won de ploeg van trainer Jurgen Streppel met 3-1 van de directe rivaal, waarmee de koppositie in Tilburgse handen kwam. Vervolgens behaalde de club nog vijf ovenwinningen op rij. ALKMAARS TINTJE Op 21 april kreeg aanvoerder Jordens Peters de schaal uitgereikt. Willem II was na de 4-0 zege op Telstar niet meer te achterhalen. Een belangrijke rol in het succes van de Noord-Brabanders was weggelegd voor huurling Ruud Boymans. De spits (momenteel tweede op de top- scorerslijst namens FC Utrecht) werd voor één seizoen overgenomen van AZ en scoorde voor Willem II 27 keer in 36 competitiewedstrijden. Boymans was daarmee goed voor ongeveer een derde van de totale doelpuntenpro ductie van de Tilburgers. Een andere AZ-huuriing was eveneens van waarde. Jonas Heymans scoorde vijf keer in twaalf optredens. Hij is dit seizoen opnieuw gehuurd van de Alkmaarders. Streppel maakte sinds zijn aanstelling zowel hoogte- als dieptepunten mee met Willem II. Het kampioenschap van de Jupiler League was een opsteker voor de oe- fenmeester, die zich aan het begin van het seizoen niet populair maakte in Tilburg. Clubicoon John Feskens moest vertrekken als assistent-trainer en liet weten dat hij het gevoel had dat dat door Streppel kwam. Dankzij de goede prestaties ging het uiteindelijk echter vooral over het sportieve succes van Willem II, dat dit seizoen lijfsbehoud in de Eredivisie hoopt te realiseren. Datzelfde doel had de club in het seizoen 2012/2013, maar toen kon degradatie niet worden vermeden. Met maar liefst veertien punten ach terstand op de concurrentie eindigde de drievoudig landskampioen met de rode lantaarn in handen, waardoor Willem II voor de tweede keer in tien seizoenen van het hoogste voetbalpo dium van Nederland verdween. Ben Sahar, Robbie Haemhouts en Bruno Andrade (vlnr) vieren de 0-2 tegen FC Dordrecht met de meegereisde fans. INDRUKWEKKEND Inmiddels behoren de eerste veertien speelrondes van het seizoen alweer tot het verleden en mag worden Sai voi vie ge ka vc Le zie de va Ee ne be tat m< no ras pu

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 36