INTERVIEW 15 Tijdens Ajax-FC Barcelona zet Jairo Riedewald de beste voetb meer mooie momenten bij en verdwijnt die ene wedstnjd naar de achtergrond. Dan zien mensen mij niet meer als "die jongen die toen twee keer scoorde tegen Roda".' Dat die jongen op de goede weg is, moge duidelijk zijn. Niet voor niets durfde trainer Frank de Boer na de thuis zege op Go Ahead Eagles een opmerkelijke, vleiende vergelijking aan. Hij noemde Riedewald, die avond voor het eerst dit seizoen basiskracht, "een ruwe Rijkaard". De quote werd uiteraard gretig overgenomen door de media; de speler zelf nam het compliment met de hem kenmerkende bescheidenheid in ontvangst. Riedewald: 'Ik was nog niet eens geboren toen Frank Rijkaard in 1995 stopte met voetballen, maar ik ken hem wel een beetje van beelden en van wat mijn broer over hem heeft ver teld. Op Youtube zag ik wel wat overeenkomsten tussen ons: hij was ook vrij lang en stopte veel power in zijn spel. Het is natuurlijk mooi als de trainer je vergelijkt met zo'n grote speler, maar ik besef dat hij dat doet op basis van hoe ik de dingen nu zelf aanpak. Dus daar moet ik mee doorgaan, ik moet niet bewust op Rijkaard willen lijken.' lier ter wereld de voet dwars. Op die manier en door hard te blijven werken op het trainingsveld hoopt Riedewald gaandeweg het seizoen verder op te rukken in de hiërarchie. 'Voor iedere speler die in mijn situatie zit, moet het een doel zijn om door te groeien en basisspeler te worden. Ik moet geduldig zijn, leergierig en zorgen dat ik mijn kansen grijp als die zich voordoen. Ik heb er alle vertrouwen in dat ik op die manier kom waar ik wil zijn.' DRINGEN GEBLAZEN In zijn ontwikkeling richt Riedewald zich zeker niet ex clusief op de rol die hij de laatste wedstrijden vervulde, teruggetrokken op het middenveld. 'Op dit moment is het belangrijkste dat ik aan spelen toekom en op welke plek in het elftal is minder belangrijk. De trainer weet in elk geval wat ik als verdediger in mijn mars heb, maar je moet ook eerlijk zijn: achterin is het dringen geblazen. We hebben veel jongens die daar kunnen en willen spelen. Na de winterstop kan het er ook weer anders uitzien, door transfers of blessures. Er gebeurt altijd veel in een seizoen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15