CLUBNIEUWS GROENGEEL Project De Held bij basisschool De Regenboog ADO DEN HAAG -AJAX ZONDAG 30 NOVEMBER 2014 J Tekst: Darrick Vianen In het kader van project De Held bezochten Dion Malone en Mike van Duinen donderdag 20 november basisschool de Regenboog in Nootdorp. Sinds 1996 wordt het project in Den Haag uitgevoerd om een bijdrage aan de bestrijding van pestgedrag, racisme, zinloos geweld en homofobie te leveren. Respect is daarbij het kernbegrip. De spelers werden hartelijk ontvangen door de leerlingen van groep 7 van basisschool de Regenboog. Op het programma stonden de onderwerpen pesten, racisme, discriminatie en zinloos geweld. Veel kinderen weten op een jonge leeftijd niet wat deze onderwerpen nou precies inhouden. De kinderen krijgen eerst zelf de kans om aan te geven wat deze onderwerpen precies betekenen, maar vaak zijn de korte films en uitleg van de spelers erg belangrijk om de belangrijke boodschap over te brengen. Dion Malone en Mike van Duinen waren meteen na hun training in het Kyocera Stadion naar de Regenboog vertrokken om de enthousiaste leerlingen te ontmoeten. En enthousiast waren ze zeker, want de spelers waren nog niet op het schoolplein of hun namen werden al heel hard gegild. Natuurlijk wilde iedereen meteen met de spelers voetballen maar de kinderen moesten even wachten, want eerst was het tijd om te praten over de serieuze onderwerpen pesten, discriminatie, racisme en homoacceptatie. In de klas werd eerst aan alle kinderen gevraagd wat nou precies het verschil is tussen plagen en pesten. Er waren veel verschillende antwoorden, maar het juiste antwoord op de moeilijke vraag had eigenlijk niemand goed. Plagen betekent dat de persoon die geplaagd wordt er ook om kan lachen, als die persoon er niet om moet lachen dan is het pesten, en dus niet goed om te doen, legde de juf samen met de spelers uit. Aan Mike van Duinen werd gevraagd of de spelers elkaar wel eens plagen of pesten. Hij zei "Natuurlijk plagen wij elkaar wel eens, maar pesten doen wij niet!daarna keek iedereen geconcentreerd naar een korte film over de gevolgen van pesten. De kracht van het project De Held komt vooral uit de bijdrage van de voetballers, want zij zijn vaak idolen van de deelnemende kinderen. De woorden van de voetballers hebben simpelweg bijzonder veel impact en dat zorgt voor openhartige I leerlingen in klas vol bekenden. Na afloop van de gastles op de Regenboog kregen de kinderen het 'Contract tegen pesten'. Met dit contract beloven de kinderen aan de spelers van ADO Den Haag dat zij hun best doen om niet te pesten en het op te zullen nemen voor kinderen die gepest worden. Daarnaast kregen de leerlingen eenT-shirt met handtekeningen, en uiteraard werd afgesloten met een partijtje voetbal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 11