SC Cambuur - AFC Ajax Voorwoord Het was misschien wet de beste uitwedstrijd in nu bijna anderhalf jaar Eredivisie. Op bezoek bij Willem II dicteerde SC Cambuur het spel, creëerde het legio kansen, maar vergat het de marge te vergroten. Een aloude voetbalwet leert dan dat de goal aan de andere kant wel valt en zo geschiedde. In de blessuretijd schopte Samuel Armenteros de 1 -1 tegen de touwen, waardoor SC Cambuur met twee punten te weinig moest terugreizen naar Leeuwarden. Toch kan het over het vertoonde spel meer dan tevre den zijn en mag het bovendien met vertrouwen uitkijken naar het duel van vanmiddag tegen landskampioen Ajax. WILLEM II-SCCAMBUUR In het Koning Willem II Stadion werd al snel duidelijk wie er de baas was op het veld. Met name in het eerste bedrijf was SC Cambuur de meerdere van Willem II en vielen er ook een aantal knappe kansen te noteren. Etiënne Rei- jnen was driemaal dichtbij de openingstreffer en ook Bartholomew Ogbeche en Sandervan de Streek doken een aantal keer op in kansrij ke positie. Toch stond het 0-0 met de thee, en was het dus nog altijd een wedstrijd. De verdiende voorsprong kwam er in de 73ste minuut als nog. Op aangeven van Furdjel Narsingh schoot Albert Rusnak op de rand van de zestien koel bloedig binnen. Even daarna kreeg Narsingh zelf een dot van een kans, maar in de haast zag hij de vrije Van de Streek over het hoofd en zijn eigen inzet was een makkelijke prooi voor Lamprou. Ondanks het feit dat de Tilburgers met veel lange ballen en opportunisme 'alles of niets' gingen spelen was er daarna weinig aan de hand. Echt grote kansen vielen er dan ook niet te noteren, totdat in blessuretijd Armenteros van vijf metervrij kon inschieten. Nienhuis was kansloos op zijn inzet, waardoor SC Cam buur 'slechts' een punt overhield aan het duel tegen de Tilburgers. LANDSKAMPIOEN AJAX De wedstrijd van vanmiddag tussen SC Cam buur en Ajax is het duel tussen de nummer vijf en de nummer twee van de Eredivisie. De ploeg van trainer Frank de Boer kreeg de afgelopen weken aardig wat kritiek te verdu ren, maar staat er welbeschouwd helemaal niet zo slecht voor. De recordkampioen staat na elf wedstrijden namelijk op de tweede plek met vier punten achterstand op koploper PSV. De afgelopen weken zijn de resultaten van de Amsterdammers ook heel behoorlijk te noe men. Ajax verloor voor het laatst een Eredivi sieduel in de maand augustus (uit bij FC Gro ningen red.l en de afgelopen twee wedstrijden werden relatief gemakkelijk gewonnen van FC Dordrecht (4-0) en Go Ahead Eagles (3-1 Tegen clubs uit de traditionele top drie (Ajax, PSV en Feyenoord) hebben de mannen van Henk de Jong de afgelopen jaren geen gewel dige cv opgebouwd. Verder dan twee gelijke spelen kwam het niet en zoals Henk de Jong zelf onlangs al zei: "Het wordt tijd dat we een keervan een topclub winnen." En wat is daar een beter moment voor dan vanmiddag? Een fantastische voetbalmiddag gewenst! Ruben Sijtsma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 3