Gelijkspel voelt voor SC Cambuur als verliespunt Terugblik 02-11-20U Willem II - SC Cambuur 1-1 (0-0) Opstelling Willem II: Kostas Lamprou, Freek Opstelling SC Cambuur: Leonard Nienhuis, Heerkens, Jordens Peters (79. Jerson Cabral), Wout Droste. Etiënne Reijnen, Lucas Bijker, Dries Wuytens, Mitchell Dijks, Robbie Haem- Vytautas Andriuskevisius, Mohamed El Makri- houts, Stijn Wuytens, Ali Messaoud, Terell ni, Albert Rusnak (83. Erik Bakker], Sander Ondaan (60. Bruno Andrade), Samuel Armen- van de Streek, Daniël de Ridder, Bartholomew teros, Ben Sahar (83. Robert Braber) Ogbeche (69. Michiel Hemmen], Furdjel Nar- singh (93. Calvin Mac-lntosch] SC CAMBUUR In het Koning Willem II stadion stond zondag het duel tussen Willem II en SC Cambuur op het programma. Een degradatiekrakeralsje de kenners en ingewijden aan het begin van dit seizoen moest geloven. Niks is echter min derwaar. Beide clubs verrassen tot op heden in positieve zin. Dat komt niet alleen tot uiting in het aantal behaalde punten en een positie in het linker rijtje, maar ook in de lofuitingen over de vertoonde spelopvatting. Zondag was er maar één team dat recht had op de over winning en dat was Cambuur. De wedstrijd eindigde echter in een 1-1 gelijkspel. Een uitermate zuur punt. Niet alleen doordat de gelijkmaker pas in blessuretijd viel, maar zeker ook gelet op het spelbeeld van de com plete wedstrijd die grotendeels door Cambuur werd gedomineerd. Met de weer van een kuitblessure herstelde Daniël de Ridder en Wout Droste als vanouds op de rechtsback positie begonnen de Leeuw arders aan dit belangrijke duel. Cambuur had na zeven minuten op voorsprong kunnen en eigenlijk moeten komen. Etiënne Rijnen mocht uit een hoekschop ongehinderd bin- nenkoppen, maar de doelman van de Tilbur- gers wist een vroeg openingsdoelpunt op mir aculeuze wijze te voorkomen. Ook in het vervolg van de eerste helft werd Cambuur steeds meer de bovenliggende ploeg. Het miste echter de absolute overtuiging om zich zelf te belonen voor het goede spel. Willem II kwam in deze fase een aantal malen met de schrik vrij en had met name erg veel moeite met de beide vleugelspelers. De Tilburgse defensie had erg veel moeite om Furdjel Nar- singh en Daniël de Ridder in bedwang te hou den. Beide ploegen gingen zodoende met de brilstand aan de thee. En daar konden de Leeuwarders het minst tevreden mee zijn, want de geel blauwen verzuimden in de eerste helft om afstand te nemen van de Tricolores. In het begin van de tweede helft gooide Willem II meer de schroom van zich af en dook een aantal malen gevaarlijk op voor het doel van Leonard Nienhuis. Het spelniveau van Cam buur was in de tweede helft beduidend minder dan in de eerste helft. Michiel Hemmen leek vlak na zijn invalbeurt direct beslissend te zijn. Maar zijn inzet werd gekraakt door Dries Wuy tens. Ook in deze fase had je weer het gevoel dat als er toch één ploeg de ban zou breken het Cambuur was. En in de 76e minuut was het dan eindelijk raak. Albert Rusnak speelde zich uit een pass van Furdjel Narsingh mooi vrij en schoof de bal onder Kostas Lamprou door: 0-1. De Slowaakse middenvelder was weer de gevierde man. Vlak na deze openings treffer had Cambuur een uitgelezen mogelijk heid om de score verder op te voeren, maar verzuimde dit. De promovendus ging steeds meer risico nemen, achterin één op één spe len en kwam geheel tegen de verhoudingen in toch in blessuretijd nog op 1 -1 Een enorme domper, waarna Willem II nog aanzette voor een slotoffensief. Gescoord werd er echter niet meer, maar het was over all duidelijk dat Cambuur met een kater huis waarts keerde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 12