cRicorn volgens coach Gerando Martino geen invloed op het re sultaat hebben. Martino zei vooraf: 'Als je het zonder de beste speler ter wereld moet doen, is dat hoe dan ook een gemis. We hebben bij Barcelona echter de luxe van een grote selectie vol spelers met heel veel kwaliteiten. We moeten het daarom ook zonder Messi kunnen. Zijn afwezigheid mag geen excuus zijn.' OPTIMISME Ook Ajax miste die avond belangrijke spelers, Siem de Jong en Kolbeinn Sigthórsson. Toch stapte de thuisploeg optimistisch het veld op, omdat in de weken voor de Europese kraker goed was gepresteerd. 'Laten we het gevoel dat we moeilijk te verslaan zijn, maar meenemen naar dit duel', sprak De Boer vooraf. Ook Lasse Schone was een gebrek aan zelfbewustzijn niet te verwijten: 'We hebben de laatste weken weinig weggegeven, zijn op de juiste weg. Het geeft zelfvertrouwen zoals we de laatste weken presteren.' Dat bleek een dag later in de wedstrijd. Ajax combineer de in een kolkende ArenA naar hartenlust en de backs Ricardo van Rhijn en Nicolai Boilesen trokken veelvuldig mee naar voren. In de negentiende minuut beloonde Ajax zichzelf voor het offensieve, dappere en strijdvaardige spel. Lasse Schone zette vanaf rechts uitstekend voor, Danny Hoesen verlengde de bal met zijn hak en Thulani Serero schoot binnen: I -0! De ArenA ging compleet uit z'n dak Maar nog in dezelfde helft sloeg de schrik de fans om het hart. Nicolai Boilesen was door Gerard Piqué uit de wedstrijd geschopt en het spelconcept van Ajax moest DINSDAG 26 NOVEMBER 201 3 20.45: Amsterdam ArenA TOESCHOUWERS: 52.130 SCHEIDSRECHTER: Pavel Kralovec AJAX - FC BARCELONA 2- I (2-0) SCOREVERLOOP: 19. Thulani Serero I -0, 42. Danny Hoe sen 2-0, 48. Xavi Hémandez 2-1 AJAX: Jasper Cillessen; Ricardo van Rhijn Joël Veltman I, Niklas Moisander, Nicolai Boilesen (34. Christian Poulsen); Davy Klaassen, Daley Blind, Thulani Serero, Lasse Schone (51Ste- fano Denswil), Danny Hoesen (84. Lerin Duarte), Viktor Fischer Coach: Frank de Boer Niet ingezet Kenneth Vermeer, Mike van der Hoom, Lucas Andersen, Lesley de Sa FC BARCELONA: José Manuel Pinto, Martin Montoya Gerard Piqué Cesc Fabregas J (82. Adama Traoré), Caries Puyol (68. Patricio Gabarron), Xavi Hernandez (74. Sergio Roberto), Pedro Rodriguez, Andrés Iniesta Neymar Javier Mascherano, Alex Song Coach: Gerardo Martino Niet ingezet Oler Olazabal, Marc Bartra, Sergio Busquets, Jean Marie Dongou daardoor ietwat op de schop. Daley Blind werd van het middenveld gehaald om als linksback te gaan spelen en de meer behoudende Christian Poulsen fungeerde vanaf dat moment als controleur. ATTENTE HOESEN Maar door die omzetting raakte Ajax niet van de kaart. Onder aanmoediging van het fanatieke publiek wist de thuisploeg voor rust zelfs de 2-0 te maken. Viktor Fi scher schoot hard in, doelman José Manuel Pinto keerde de inzet, waarna Hoesen attent was en de bal via het been van Piqué binnentikte. De stemming was echter heel anders dan bij het eerste doelpunt. Dat werd veroorzaakt doordat veel suppor ters ooggetuigen waren van een ernstige val van een supporter in de gracht tussen tribune en veld. In de tweede helft sloeg ook de stemming in de wed strijd om. Joël Veltman trok aan de noodrem toen hij moest corrigeren na een verkeerde pass van Van Rhijn. Neymar was het slachtoffer en ging gretig naar de grond. Veltman kreeg de rode kaart en Ajax een penalty tegen, die door Xavi werd benut: 2-1. Veertig minuten lang moest de thuisploeg daarna zien te overleven tegen de Catalaanse sterrenformatie. Veltman moest met rood van het veld. Ajax streed met tien hartver warmend door tot de zege een feit was.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 29