INTERVIEW 15 Kort na de geruchtmakende transfer van Kenneth Vermeer naar Feyen bij Feyenoord-Ajax. trof, rond de interland tegen IJsland. Toen we collega's waren bij Ajax konden Kenneth en ik het goed met elkaar vinden, maar niet zodanig dat we oort met elkaar urt eten zijn geweest, om maar een voorbeeld te geven. Dus nee, we hebben er niet meer over gesproken. Bovendien: we waren bij het Nederiands elftal, de focus lag puur op die wedstrijd tegen IJsland.' VAN DER SAR In de manier waarop hij kalm, onderkoeld en soms droog uit de hoek komt, doet Cillessen weieens denken aan die monumentale voorganger van hem in het doel van Ajax en Oranje, Edwin van der Sar. En er zijn meer overeenkomsten tussen de twee. Zo stond ook de hui dige directeur marketing van Ajax in zijn beginjaren niet bepaald bekend als een penaltykiller. Ze hebben het er wel eens over gehad, Cillessen en Van der Sar, zonder er zo'n item van te maken als de buitenwereld lijkt te doen. 'Hij vertelde me dat het in zijn carrière ook even heeft geduurd voordat hij een belangrijke strafschop stopte, op het EK van 2004 tegen Zweden. Daarna )rd troffen Cillessen en zijn voormalige ploeggenoot elkaar in de Kuip, was het ook meteen geen item meer. En we hoeven het natuurlijk sowieso niet over de carrière van Van der Sar te hebben. Daar kun je alleen maar van dromen.' Cillessen zegt er geen seconde wakker van te liggen dat penalty's pareren niet boven aan zijn specialiteitenlijstje staat. Eerst en vooral omdat hij een makkelijke slaper is, iemand die altijd en overal een uiltje kan knappen, maar zeker ook omdat hij er alles aan doet om zich te verbeteren, ook op dit punt. Ga maar na: hij is net als een van de laatste Ajacieden van het trainingsveld gekomen, drie kwartier nadat de reguliere oefensessie was afgelopen. 'Eerst heb ik staan keepen toen Ricardo (van Rhijn, red.) vrije trappen oefende. En daarna moest hij strafschoppen nemen, als tegenprestatie. Zo helpen we elkaar.' Na vier kampioenschappen op rij is de noodzaak om de lat collectief en individueel wat hoger te leggen er dit seizoen meer dan ooit tevoren, meent Cillessen. Niet alleen vanuit het wezen van de topsporter, die puur vanuit zijn eigen drive steeds beter wil worden. Ook de oppositie speelt een rol. 'Voorheen zakte de tegenstan-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15