Seste Ajacieden, 4 DE AFTRAP Hartelijk welkom bij Ajax - FC Dordrecht. Onze tegenstander van vanavond staat op de 17de plaats. Alleen Hera- des heeft minder punten. Vanaf de promotie afgelopen zomer wist FC Dordrecht dat het een lastig £redivisieseizoen zou worden. Dat hebben de mensen van de dub ook duidelijk urtgesproken. Het is een relatief kleine dub, met een voor Eredivisiebegrippen laag budget. Maar veel mensen bj Dordrecht stralen plezier uit, ze genieten van het feit dat ze op her hoogste niveau uitkomen. Dat is de instelling waar ik. van houd. De promotie was een stunt. Maar ook in zjn eerste wedstrijd in de Eredivisie wist Dordrecht te stunten, door in Heerenveen te winnen. En ik. weet zeker dat ze nog een paar keer voor een verrassing gaan zorgen. Maar vanavond is dat wat ons betreft niet de bedoeling. Ik. kijk terug op een goede week. Winnen in de competitie en door naar de volgende bekerronde. En diverse spelers die goed trainen maar die tot nu toe weinig in het eerste elftal hebben gespeeld, hebben wedstrijdminuten kunnen maken. Waar ik vooral erg tevreden over ben, is hoe we vorige week openden tegen Go Ahead Eagles. Natuurlijk is het jammer dat we in dat eerste half uur maar één keer scoorden in plaats van bjvoorbeeld drie keer, maar de manier waarop we speelden, stemde mij en mijn collega's in de technische staf erg tevreden. Vanavond is het ook de bedoeling dat we vanaf het begin duidelijk maken wie de wedstrijd met drie pun ten gaat eindigen. We moeten een vervolg geven aan wat we vorige week in dat eerste half uur lieten zien. Als we in de eindfase van de aanval de juiste keuzes weten te maken, leidt dat gegarandeerd tot veel kansen en doelpunten. En dus ook tot heT attractieve voetbal waar Ajax voor staat. En dan is een wedstrijd ook eerder beslist. Waar andere mensen misschien al met Ajax - FC Barcelona bezig zjn, leven wj van wedstrijd tot wed strijd. Je kunt een bekerwedstrijd niet winnen alsje met je hoofd met iets anders bezig bent Ongeacht of de tegenstander Urk is of een Eredivisieclub. Dat zal vanavond tegen FC Dordrecht dus ook gelden. Geconcentreerd spelen, maar wel met lef, vanaf het begin. Als team. Bij balbezit, maar zeker ook zodra we de bal kwijtraken. Als we dat goed uitvoeren, dan heb je daar het meeste aan, óók met het oog op de wedstrijden die nog komen. Ajax - FC Dordrecht van vanavond is het eerste van de negen duels in deze etfde speelronde. Ik verheug me er op om na half °l rustig te kjken wat de andere clubs doen. En me daarnaast samen met de spelers goed voor te bereiden op de vólgende wedstrjd. Ik wil alle toeschouwers vanavond veel plezier wensen bij Ajax - Dordrecht. Geniet er van, óók als je voor Dordrecht bent. Frank de Boer Trainer/coach

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 4