TROTSE CENTURION HET GETAL Sigthórsson heeft honderd Eredivisieduels achter zijn naam 34 HET GETAL Een jubileum vier je natuurlijk liever in grootse stijl, in een wedstrijd op het scherp van de snede, voor een vol stadion en dan minstens één keer scoren. Daar ben je tenslotte spits voor. Kolbeinn Sigthórsson mocht vorig weekend op de valreep nog dertien minuten meedoen in het toen al besliste duel met Go Ahead Eagles (3-1), maar hij was na afloop niet minder trots op de mijlpaal die hij zo bereikte: de IJslander heeft nu honderd eredivisiewedstrijden achter zijn naam. De eerste 32 van die centune speelde Sigthórs son in het shirt van AZ. In Alkmaar, waar hij na langdurig blessureleed uiteindelijk onder trainer Gertjan Verbeek debuteerde in de openingsronde van het seizoen 2010/201 I, uit tegen NAC Breda, maakte Sigthórsson ook zijn eerste van tot nog toe 43 treffers in de Eredivisie. Als invaller redde de spits een punt tegen Excelsior I -1In datzelfde seizoen baarde hij eind januari opzien, door in de thuiswedstrijd tegen VW maar liefst vijf keer het net te vinden. De 32 duels en 15 goals (plus nog eens vijf in beker en Europacup) overtuigden Ajax: in de zomermaanden werd een transfer van Sigthórsson naar Amsterdam beklonken. Het verhaal na zijn debuut in de verloren strijd om de Johan Cruijff Schaal (2-1 tegen FC Twente) en zijn eer ste competitie-optreden de week ema tegen De Graaf schap mag bekend worden verondersteld. Terwijl Ajax de kampioenschappen aan elkaar reeg, moest de IJslandse aanvaller veelal toekijken vanuit de ziekenboeg. Een en kelblessure kostte hem een groot deel van zijn eerste seizoen, terwijl het tweede goeddeels in duigen viel door een schouderkwetsuur. Niettemin scoorde Sigthórsson in die beide seizoenen zeven keer. Maar pas vorig seizoen kon de 24-jarige IJslander zich voor zijn eigen gevoel volledig geven voor de ploeg en had hij met tien goals in dertig competitiewedstnjden echt een substantieel aandeel in de landstitel, de vierde in suc cessie. In zijn vierde seizoen als Ajacied is Sigthórsson tot dusverre de eerste sprts in de pikorde, getuige ook de negen streepjes achter zijn naam. Hij voelt de hete adem VAN van nieuwkomer Arek Milik in zijn nek, maar koestert de concurrentie, die beide spitsen scherp houdt Sigthórsson is samen met Lasse Schóne tot nog toe Ajax' topscorer in eigen land, met vier doelpunten. En daar zal het vast en zeker niet bij blijven. Kolbeinn Sigthórsson duelleert met oud-Ajacied Sven Nieuwpoort in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, vorig weekend. De IJslander speelde toen als invaller zijn 68ste competitiewedstrijd voor Ajax. Gecombineerd met 32 Eredivisieduels namens AZ maakt dat van hem een "centurion".

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 34