Of FC Dordrecht zich zal kunnen handhaven in de Eredivisie zal voor een belangrijk deel afhangen van de creativiteit van technisch directeur Marco Boogers (links) en trainer Ernie Brandts. een nieuw stadion had moeten hebben. Dan waren we nu al verder geweest', meent Boogers, die FC Dordrecht ondanks de lage begroting, de onervarenheid in de Ere divisie en de karige capaciteit van het stadion weigert als het lelijke eendje van de Eredivisie te bestempelen. POTENTIE Weliswaar lukte het Dordt tijdens zijn vier eerdere Ere divisie-avonturen nimmer om lijfsbehoud te realiseren, de potentie lijkt aanwezig. De ploeg voetbalt indachtig de Hollandse school, met druk naar voren, twee dynamische backs, twee echte buitenspelers en een aanspeelpunt in de spits. Achterin wordt één-op-één gespeeld, wat het beperken van tegendoelpunten niet bepaald ten goede komt. Desondanks houdt het vast aan haar filosofie, want de speelwijze brengt eveneens aanvallend voetbal met zich mee en dat is waar FC Dordrecht voor staat en waarin de supporters zich kunnen identificeren met hun favoriete club. Sinds de uitstekende start tijdens de eerste competitie ronde I -2 tegen sc Heerenveen) loopt het moeizaam bij FC Dordrecht, al oogstte de club menigmaal applaus met goed verzorgd voetbal. Verantwoordelijk voor het spel is trainer Emie Brandts, die afgelopen zomer in de voetsporen trad van Harry van den Ham. Laatstgenoemde verdiende met de promotie van FC Dordrecht een baan als assistent-trainer van FC Utrecht. De naam van Brandts pronkte het hoogst op het schaduwlijstje van de Dordtenaren. LEEGLOOP Met zijn ervaringen in onder andere Iran, Rwanda en Tanzania werd de 58-jarige WK-finalist van 1978 be schouwd als de perfecte leermeester voor de ongepolijste spelersgroep. Brandts hoopt met FC Dordrecht buiten de degradatiezone te eindigen, wat een topprestatie zou zijn. Na een zomerse leegloop, waarin de club onder meer topscorer Paul Gladon en doelman Wamer Hahn ver loor, werden Brandts en td Boogers gedwongen om met beperkte middelen creatief te handelen. Het resulteerde in een selectie vol talenten en huurspelers. Zo gebruiken onder meer Robin Gosens (Vitesse) en Joris van Overeem (AZ) FC Dordrecht momenteel als springplank om in een later stadium te slagen bij hun eigenlijke werkgevers. Steunpilaren van het huidige FC Dordrecht zijn onder meer Jeffrey Fortes, Filip Kurto, Mart Lieder, Marvin Peers man, Everon Pisas en Ryan Koolwijk, die als één van de weinige spelers in de selectie van Dordt weet wat zowel lijfsbehoud als degradatie inhoudt. Een beloning voor het frisse spel bleef tot dusver nog wel eens onnodig uit. Naïviteit lag al meerdere malen ten grondslag aan averij van de Schapenkoppen. Juist die naïviteit hoopt de leiding van FC Dordrecht uit de ploeg te krijgen. Verlangd wordt dat de spelers uitstralen dat zij ten koste van alles in de Eredivisie willen blijven, ook op visite bij Ajax. Routinier Ryan Koolwijk (m) en zijn ploeggenoten verlaten teleurgesteld het veld na de nederlaag van FC Dordrecht bij SC Cambuur. Koolwijk is een van de weinige ervaren krachten bij Dordt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 31