SV Urk tegen BVO's in de beker I II II II II II II II II II 27 De wedstrijd van vanavond, is voor Urk de zeventiende ontmoeting tegen een Betaald Voetbal Organisatie in een bekerwedstrijd. De eerste keer dat Urk tegen een bvo mocht spelen was op 12 oktober 1985. Tegenstander was toen AZ'67. De tot nu toe laatste keer was op 6 augustus 2005 tegen FC Omniworld, het huidige Almere City FC. 02-09-1995 16-09-1995 Al bladerend door de krantenknipsels van al die wedstrijden, is er een die er echt uitspringt. Urk-AZ'67 van 12-10-1985. Het was druk op het, toen nog gloednieuwe, Sportpark "De Vormt". Ruim 3400 toeschouwers hadden een plaatsje bemachtigd rondom het veld, en op de oude tribune. Natuurlijk won AZ'67, maar het ging niet echt van een leien dakje voor de ploeg uit Alkmaar. Na een 0-2 ruststand, kwam Urk direct na de hervatting op 1-2 door een doelpunt van Auke Brouwer, de huidige schoonvader van eer ste elftalspeler Bennie Dunnink. Ondanks een uitblinkende doelman Henk Boer, tegenwoordig keeperstrainer van s.v. Urk en de vader van Diederik Boer, die vanavond zeer waarschijnlijk het doel van Ajax zal verdedigen, wist AZ'67 in het verdere verloop van de tweede helft, de score uit te bouwen naar 1-4. Andere opval lende naam biiJJtk is die van Janus Tahamata. Inderdaad... de broer van Simon Tahamata, die jaren de kleuren van Ajax verdedigde. Bij heel veel Urker supporters staat deze wed strijd nog helder op het netvlies, net zoals nog andere wedstrijden tegen betaalde ploegen. Hopelijk zal ook de wedstrijd van vanavond tegen Ajax, nog jaren bij iedereen als een fan tastische happening te boek blijven staan. Urk-AZ'67 Urk-Herades Emmen-Urk Urk-Heerenveen Urk-Heerenveen Cambuur-Urk Urk-FC Groningen Emmen-Urk Urk-FC Twente Urk-Herades Urk-Helmond Sport Emmen-Urk Urk-FC Zwolle Cambuur-Urk Urk-AGOW Urk-FC Omniworld Jelbert Kramer lobt de bal langs Al-doelman Hans de Koning, maar de actie zal net niet doeltreffend blijken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 27