Tegenstrijdige belangen... Vandaag een bijzondere ontmoeting tijdens de bekerwedstrijd Urk-Ajax. Bij onze gasten van vandaag staat Diederik Boer onder de lat. Op zich is dat al een hele prestatie, want hij is in de afgelopen transferperiode overgekomen van PEC Zwolle. En Diederik mag, mits hij fit en in vorm is, tijdens bekerwedstrijd het doel van Ajax verdedigen. Het meest bijzondere zit toch wel in het feit dat hij deze avond tegen de club speelt waar zijn vader Henk in de jaren '80 van de vorige eeuw het doel verdedigde. En hij was destijds net zo goed als Diederik nu is. En misschien wel beter, hè Diederik...? Vader Henk is alweer enige jaren keepertrainer bij SV Urk. Een hele lichting Urker doelmannen is door hem opgeleid. Het enthousiasme straalt er nog steeds vanaf. Net als bij zoon Diederik trouwens, want die laat zich in wedstrijden net zo luid horen als zijn vader. Beide mannen zijn op hun eigen manier bezig geweest met deze wedstrijd. Natuurlijk is er onderling uitvoerig over de ontmoeting van vanavond gesproken. "Maar het is voor mij een gewone wedstrijd. Sentiment speelt geen rol. Wij moeten gewoon winnen, dat kan bijna niet anders. Ik hoop dat het voor de toeschouwers een leuke avond wordt. Zij moeten vooral genieten", zegt Diederik. Vader Henk loopt al wat langer mee en blijft nuchter: "Ik ben trots op Diederik omdat hij dit bereikt heeft. Maar ik waag mij niet aan voorspellingen. Het zou toch eigenlijk wel een hele grote verrassing zijn als Urk zou stunten. Ik denk dat het publiek gewoon een fijne avond moet hebben. Zo moeten zij zich volgens mij ook op deze wedstrijd voorbereiden. Respect voor elkaar en op een normale manier je 'ding' blijven doen. Daar gaat het om." 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 23