De trainers en een (bekende) assistent Oude bekende Bij Urk staat Rolf de Boer voor het derde seizoen voor de groep. Na een aantal gesprek ken met het bestuur van SV Urk klikte het meteen tussen beide partijen. Kort daarna werd er een overeenkomst geslo ten, die tot op de dag vandaag van kracht is. In de voorbereiding op het bekerduel van vandaag wilde de trainer van Urk niet al te veel energie in de voorbeschouwing steken. "De competitiewedstrijden en de districtsbe ker moesten eerst nog worden gespeeld. De aandacht van mijn spelers was al gauw op Ajax gericht, maar daar hebben wij als staf een andere richting aan proberen te geven. De wedstrijd van vanavond is een hele bijzondere ervaring, dat spreekt voor zich. Maar na Ajax moeten wij weer verder in de competitie. En dus was daar in eerste instantie de aandacht op gericht." Frank de Boer werd in decem ber 2010 hoofd trainer van AFC Ajax. Eerder was hij werkzaam als assistent- bondscoach van het Nederlands elftal en als jeugdtrainer bij Ajax. Als speler kwam De Boer onder meer 10,5 seizoen uit voor AFC Ajax en 4,5 voor FC Barcelona. Ajax heeft zich heel goed voorbereid op de ontmoeting van vanavond. Tonnie Bruins Slot kwam zelfs naar Urk om de mannen van Rolf de Boer aan het werk te zien. "Het zou een verkeerd signaal naar de spelers zijn als wij als wij ons anders zouden voorbereiden, zegt Frank de Boer. Frank de Boer heeft in zijn beslissing Diederik op te stellen niet meegenomen dat Henk Boer (vader van Diederik) keepertrainer bij Urk is: "Dat soort zaken neem ik niet mee in mijn overwegingen bij het opstellen van spelers." De assistent-trainer van Ajax, Hennie Spijkerman, heeft een verleden bij SV Urk. Hij was er halverwege de jaren '90 twee jaar succesvol als hoofdtrainer. Hierna vertrok hij naar verschillende BVO's. Hennie was vorig jaar nog te gast bij de 8CU (Business Club Urk). Sinds 2011 is Hennie assistent van Frank de Boer. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 11