DE TEGENSTANDER 37 met 6-0 van langs. Nadat het in de rust nog 0-0 stond, werd de score in een tijdsbestek van vijf minuten opge krikt tot 4-0, mede door een doelpunt en een assist van De Sa. Grootaandeelhouder en oud-voorzitter Hans de Vroome (links) en trainer Foeke Booy, die bij het begin van vorig seizoen succescoach Erik ten Hag opvolgde. dertiende plaats, zes punten boven de degradatiezone. Dat wist het met aantrekkelijk en verzorgd voetbal te bereiken, tot tevredenheid van de fanatieke en honds trouwe supportersschare. Dit seizoen is handhaving opnieuw het streven van De Adelaars. Hoger inzetten ieek op voorhand ook onverstandig, onder meer met Jarchinio Antonia (FC Groningen), Erik Falkenburg (NAC Breda) en Xander Houtkoop (ADO Den Haag) flink wat productiviteit was ingeleverd. Booy tracht met hun opvolgers hetzelfde aanvallende voetbal te brengen als vorig. Dat lukt de laatste weken heel aardig, met zeges op FC Utrecht én aartsrivaal PEC Zwolle. 'ROODWITTE' EAGLES Bij het huidige 'Kowet' zijn aardig wat links met Ajax te vinden. Zo heeft Xandro Schenk een verleden in Amster dam, worden Mickey van der Hart en Lesly de Sa gehuurd van de landskampioen en kozen Nick de Bondt en Sven Nieuwpoort afgelopen zomer voor een meerjarig dienst verband in Deventer. Vanwege fysiek ongemak beleven De Bondt en De Sa echter een valse start in Overijssel. Begin deze maand onderging De Bondt een operatie om te kunnen herstellen van een blindedarmontsteking, terwijl De Sa voorlopig zoet is met een afwijking van een tussenwervel. Ajax - Go Ahead Eagles wordt een herhaling van de meest productieve competitiewedstrijd van de Amster dammers van vorig seizoen. De bezoekers kregen er toen OUDE TIJDEN HERLEVEN Een herhaling van die uitslag zal Go Ahead Eagles trachten te vermijden. De Deventenaren blaken na een stroeve start van zelfvertrouwen en genieten van hun tweede opeenvol gende jaargang in de Eredivisie. Hoe anders was dat in de zeventien jaar voor de promotie, met financieel wanbeleid, lage noteringen en de opheffing van de roemruchte academie in 2009. In de vijf daaropvolgende jaren hobbelde Go Ahead Eagles wat mee in de gezamenlijke opleiding van FC Twente en Heracles Almelo. Op initiatief van voormalig Ajax-trainer Henk ten Cate en John Oude Wesselink, twee coryfeeën van de eigen kweek van Go Ahead Eagles, is het instituut aan de Vetkampstraat nu nieuw leven ingeblazen. Go Ahead rust niet op zijn lauweren. Van de gemeente kreeg de club een lening van zes miljoen euro. Met dat geld wordt het stadion gerenoveerd en uitgebouwd van ongeveer 8.000 naar 12.000 zitplaatsen. En belangrijker nog: het aantal businessplaatsen wordt verdubbeld. Maar de werkzaamheden starten pas na dit seizoen, waardoor Go Ahead Eagles eerst nog een overlevingsjaar wacht. Sven Nieuwpoort wordt op de hielen gezeten door Feyenoorder Elvis Manu. Nieuwpoort kwam begin dit seizoen over van Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 37