NAUWELIJKS VERDIEND, MAAR KLASSIEKERZEGE SMAAKT ZOET 26 TERUGBLIK In de eerste Klassieker van het seizoen boekte Ajax een immer zoet smakende zege in Rotterdam. De Am sterdammers voetbalden moeizaam, maar sleepten met het nodige geluk én met dank aan de keepersklasse van Jasper Cillessen wel een zwaarbevochten o-l-zege over de finish. Ricardo van Rhijn was de matchwin naar, met een knappe vrije trap. met Jasper Cillessen, de man die hem feitelijk verdreef uit de ArenA. Het was in aanloop naar het treffen tussen de nummer vijf (Ajax) en veertien (Feyenoord) in de Eredivisie interessant te zien wie het prestigeduel in zijn voordeel kon beslissen. Het gemis van de multifunctionele Schone was een ader lating voor Ajax. Hetzelfde gold voor de thuisploeg, die het zonder de geblesseerde Lex Immers moesten stellen. Trainer Frank de Boer beloonde Niki Zimling na diens sterke invalbeurt tegen Paris Saint-Germain met een basisplek in de Kuip. De ervaren Deen vormde een middenveld met Davy Klaassen en Thulani Serero. Ajax moest het in Rotterdam stellen zonder de geblesseerde Lasse Schone. De Deen kampte sinds het laatste Champions League-duel met een lieskwetsuur. Het maakte in aanvallend opzicht de weg vrij voor An war El Ghazi. De Rotterdammer begon op rechts tegen zijn oude club; El Ghazi was twee jaar jeugdspeler op Varkenoord en speelde ook voor Sparta. Links naast spits Kolbeinn Sigthórsson begon Lucas Andersen. De 59ste editie van Feyenoord - Ajax was ook een onvervalst keepersduel. Slechts drie weken na zijn bliksemtransfer naar de Kuip stond Kenneth Vermeer al tegenover zijn oude club. De Amsterdammer vocht welbeschouwd een wedstrijd-binnen-de-wedstrijd uit GUIDETTI De statistieken waren vooraf in Amsterdams voordeel. Zo won Ajax in de historie vaker in Rotterdam dan Fey enoord (20 Amsterdamse om 18 Rotterdamse zeges). Van de laatste 21 in Rotterdam gespeelde Klassiekers ver loren de Ajacieden er slechts een. John Guidetti loodste Feyenoord in januari 2012 met zijn hattrick naar een 4-2- zege. De barre seizoenstart van de Rotterdammers én de broodmagere statistieken maakten dat heel Feyenoord meer dan ooit snakte naar een zege op de aartsrivaal. De eerste helft verliep tumultueus. Alleen al de ontwikke lingen in de eerste elf minuten maakten de jongste Klassie ker tot een memorabele editie. Feyenoord opende sterk en speelde vol op de aanval. In de eerste vier minuten hadden Jordy Clasie (schot) en Ruben Schaken (kopbal) de lat boven Cillessen geteisterd. Het was wachten op de Rotterdamse openingstreffer, zo leek het Toch was het Ajax dat toesloeg. Ricardo van Rhijn draaide zijn vrije trap

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26