Hallo beste mensen, Ook ik heet u van harte welkom op het Sportpark dat ik zelf nu al voor het 10e jaar betreed. Ik ben vereerd dat ik deze wedstrijd als hoofdtrainer van J.O.S. Watergraafsmeer mag meemaken. Dit is mijn 4e jaar als hoofdtrainer van deze mooie volksclub uit het "Amsteldorp" in Amsterdam-Oost. Daarvoor was ik er al 3 jaar assistent trainer. En daarvoor was ik er 3 jaar speler. De laatste 3 seizoenen hebben we als club binnen èn buiten Amsterdam een mooie reputatie in het District Beker toernooi opgebouwd. We hebben voor het 3e jaar op rij, als groepswinnaar, de poule fase overleefd (dit jaar zelfs met 2 teams) en ons wederom geplaatst voor de knock out fase. 2 jaar geleden stopte de Zouaven uit Grootebroek ons avontuur in de kwartfinale, toevallig de geboorteplaats en ex-club van mijn collega van vandaag, Frank de Boer. Ons vorige seizoen verliep als een droom. We werden met aantrekkelijk voetbal kampioen in de Zondag le klasse A en promoveerden naar de mooie Hoofdklasse A. Daarnaast bereikten we met 2 teams de finales om de District Beker. We speelden hier thuis een spectaculaire halve finale tegen Landskampioen Spakenburg. Die Landskampioen versloegen we hier op Drieburg met 4-3. "Zouden we vandaag de grote Landskampioen misschien ook... Waarschijnlijk niet. Stop met dromen." Hoewel. Voor veel spelers en stafleden van ons, is deze wedstrijd sowieso een droom die waar is geworden. Spelers die in de jeugd bij Ajax hebben gespeeld. Spelers die nu nog steeds regelmatig als supporter van Ajax op de tribune staan of zitten. Of voormalig stafleden die inmiddels bij Ajax in dienst zijn. Deze wedstrijd is voor hen een droom die is uitgekomen, na een aantal jaren van hard werken. De laatste J.O.S. Watergraafsmeer- Ajax, in 2006, was ik er als speler zelfbij, in de toen vriendschappelijke wedstrijd. Die eindigde in 1-5. Een voor ons nette uitslag. De wedstrijd van vandaag gaat om het eggie' en we gaan onze huid zo duur mogelijk verkopen. Veel clubs zullen de wenkbrauwen fronsen wanneer ze ons sportcomplex voor het eerst betreden. Het clubgebouw, de kleedkamers en de (kunst)grasmat hebben niet bepaald de allure van een Top amateurclub. Dat kan en moet nog beter. Maar op vele andere fronten is deze club wèl top.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 4