overwinning dateert van 19 ok tober 2010 toen in Amsterdam met 2-1 werd gewonnen van AJ Auxerre. Het podium was de UEFA Champions League. Trainer Martin Jol koos voor elf Ajacieden die de dub inmid dels allemaal al hebben verlaten. Demy de Zeeuw opende in de zevende minuut de score door de bal na een schot van Rasmus Lindgren op te pikken en ver woestend in de kruising te jagen. Vier minuten voor rust breidde Ajax de voorsprong uit, toen Luis Suarez zijn zo broodnodige doelpunt maakte. Maar in de tweede helft keerde het tij. Uitblinker André Ooijer was een prooi voor Ajax, al Kwamen de transen toen ging in de fout toen hij moest ingrijpen tegen Dennis Oliec. wederom verrassend op voorsprong. Maar Ajax kon Hij trok de Keniaan aan zijn arm, kreeg de rode kaart en het tij snel keren en had bij rust dankzij goals van Cruijff zag in de catacomben dat de toegekende vrije trap door en Sjaak Swart al een voorsprong bereikt. In de twee- Valter Birsa werd binnengeschoten: 2-1Jol wilde koste de helft breidde de Europees kampioen naar een 4-1 -einduitslag. Cruijff en Arie Haan wisten de score tot die hoogte op te voeren. MEESTAL DE STERKSTE Er volgden jaren waarin Ajax meestal wel de sterkste ploeg was. In 1980 in de kwartfinale van de Europa Cup I won Ajax na een 0-0-gelijkspel in Strasbourg met 4-0 van de Racing Club. En we mo gen ook de halve finale van de Europa Cup II niet vergeten, toen Ajax zich dankzij een positief verlopen tweeluik met Olympique Marseille plaatste voor de finale. De Amsterdammers hadden daarvoor in Frankrijk de basis gelegd door met 0-3 te winnen. Daardoor maakte de 2-1 -nederlaag in Amsterdam niets meer uit. Maar de laatste jaren zijn de resultaten minder, want de laatste Tscheu la Ling schiet op het doel van Racing Strasbourg in maart 1980. die stand uit wat het kost die voorsprong niet weggeven en offerde Mi- Marciano Vink neemt het op tegen landgenoot en oud-Ajacied Frank Verlaat in het uitduel Auxerre - Ajax (4-2).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 25