4 In eigen stadion nam Ajax twee weken la ter revanche op Celtic. Niet met eclatante cijfers, maar dat was deze avond even niet belangrijk Na een periode waarin de landskam pioen zichtbaar worstelde met zijn vorm en in eigen land in korte tijd vijf punten verspeelde in thuiswedstrijden tegen het bescheiden R.KC (0- 0) en Vitesse (0-1was een goed resultaat in de Amsterdam ArenA broodnodig. Lasse Schone verschafte zijn ploeg wat lucht met de enige tref fer, waarna Ajax in de weken daarna de draad oppakte en bij vlagen weer wervelend voetbal op de mat legde. TERUGBLIK 23 6 De opdracht in San Siro was dui delijk: in het afsluitende groepsduel winnen van AC Milan, zoals destijds was gelukt in de debuutwedstrijd van Frank de Boer als hoofdtrainer. De kopbal van waarmee Christian Poulsen (hartstochte lijk uitgefloten door de tifosi) vroeg in de wedstrijd de paal raakte, was een hoopvol teken. En toen Milan zijn aanvoerder Ric- cardo Montolivo kwijtraakte met rood le ken de sterren nog gunstiger te staan voor Ajax. Maar het mocht niet zo zijn, mede door de volwassen/bloedirritante wijze waarop Milan de tijd volspeelde. 5 Op een kille novemberavond was er een stunt nodig tegen het grote, maar wel flink gehandicapte FC Barcelona om Ajax nog serieus in de race te houden voor een vervolg in de UEFA Champions League. Stiekem werd gehoopt op gelijktijdige averij van AC Milan op bezoek bij Celtic, maar zo ver kwam het niet Niemand die daar na negentig zinderende mi nuten mee kon zitten. Bij rust had een werve lend en brutaal Ajax zomaar een 2-0 voorsprong genomen, via Thulani Serero en Danny FHoesen, wat na een soms benauwde tweede helft genoeg bleek voor drie punten (2-1Op de foto moet FHoesen nog scoren, maar Joel Veltman weet al dat het goed gaat komen en steekt z'n armen in de lucht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 23