INTERVIEW 15 In de wedstrijd tegen PSV, waarin Van Rhijn zijn rentree maakte na een charge van Karim Rekik. om me heen aan het kijken. Soms was ik nog aan het nadenken over een oplossing, terwijl de situatie alweer totaal anders was. Ik heb zeker de eerste helft alleen maar achter de feiten aangelopen.' Maar in de daaropvolgende poulewedstrijden merkte Van Rhijn dat hij langzaam maar zeker naar dat veel hogere niveau toegroeide. Dat is de leerschool van de Champions League, zo houdt hij ook zijn minder ervaren teamgeno ten voor. 'Na een paar keer weet je steeds beter wat je kunt verwachten en daardoor kun je al bij voorbaat anders reageren.' GREGORY En zo vloeien generaties voetballers in elkaar over, lerend van de ouderen in de groep, doorgevend aan de jongeren. Van Rhijn was zelf degene die destijds de plaats innam van Gregory van der Wiel, eerst omdat die geblesseerd was, en twee jaar geleden definitief omdat Van der Wiel toen zijn vleugels uitsloeg en neerstreek in Parijs, bij Ajax' tegenstander van vanavond, Paris Saint-Germain. 'Greg was altijd een fijne collega en ook wel een soort maatje,' blikt Van Rhijn terug op de periode waarin ze deel uit maakten van dezelfde selectie. 'Veel mensen vonden ook dat we op elkaar leken, uiterlijk maar ook als voetballers.' De nummer 2 van Ajax is lyrisch over de nummer 23 van PSG: 'Natuurlijk verschillen Greg en ik wel degelijk. Ik denk dat hij vooral opbouwend en aanvallend extreem goed is. Daar ligt zijn grootste kracht. Zijn rushes, zijn voorzetten, maar ook de rust die hij bewaart in de kleine ruimtes. Dat zijn allemaal dingen die Greg hartstikke goed beheerst, terwijl het voor mij juist onderdelen zijn die nog flink voor verbetering vatbaar zijn.' Van Rhijn verheugt zich op het weerzien met zijn oude ploegmakker, vanavond en eind november in Frankrijk. Beide wedstrijden beloven loodzware opgaves te worden voor Ajax, gezien de financiële slagkracht van de opponent en de kwaliteit van de spelers die daaruit voortvloeit. 'Maar je kunt er nog zo veel geld in pompen, je weet nooit zeker dat je wint. Ook Paris Saint-Germain verliest wel eens van de nummer zestien in Frankrijk', aldus Van Rhijn. hamstringblessure. vliegt de rechtsback van Ajax door de lucht na een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15