DE TEGENSTANDER 33 Voorzitter Jan Smit is de grote gangmaker van zijn club. De preses maakte zich onder meer jarenlang hard voor een nieuw stadion voor Heracles, dat uiteindelijk genoegen moet nemen met een grondige verbouwing van het huidige Polman Stadion. Desondanks lijkt de huidige selectie van de tweevoudig landskampioen (1927, 1941) over minder kwaliteit dan vorig seizoen te beschikken. Heracles raakte de gehuurde doelpuntenmaker Mark Uth, allrounder Ben Rienstra en aanvoerder Remko Pasveer kwijt. Voor hen in de plaats keerde wel routine terug, in de personen van de dertigers Fledderus, Zomer en Bas Sibum. De balans bleef daardoor intact, omdat van onderaf ook talenten van FC Emmen, Jong FC Twente en sc Heerenveen werden overgenomen. Ook Jong Oranje-international Mike te Wierik is van waar de. Bovendien wijst de historie uit dat er in Almelo altijd weer een onverwachte kracht opstaat, maar de vraag is of dat na het vertrek van spelers als Matthew Amoah, Jason Davidson en Kwame Quansah opnieuw gaat gebeuren. Met het huidige spelersmateriaal wilde Heracles zich met aanvallend, spectaculair voetbal proberen te plaatsen voor de play-offs voor Europees voetbal, maar vooralsnog kwam daar dus niets van terecht. Met een handvol nieuwe spe lers, die nog aan elkaar moeten wennen, en een begroting van negen miljoen euro lijkt het dit seizoen voor Heracles Almelo vooral een kwestie van overleven. HERACLES LEEFT! Met de spirit in het Almelose kamp is echter niets mis. 'Heracles leeft!', zei voorzitter Jan Smit onlangs tijdens een Business Club-avond. Ook Denni Avdic ziet de toekomst positief tegemoet. 'Ik wil minimaal vijftien doelpunten maken', toont de aanwinst zich ambitieus. In dat geval zal de 26-jarige Zweed het beter doen dan Bryan Linssen, die zich vorig seizoen met elf goals uit 48 doelpogingen tot clubtopscorer kroonde. Sinds de laatste promotie speelde Heracles Almelo nooit in de nacompetitie. In het seizoen 2009/2010 behaalde de club die is vernoemd naar de Griekse halfgod Herakles zelfs de zesde plaats, de hoogste positie ooit. Een jaar later werd opnieuw een ticket voor de play-offs om Europees voetbal afgedwongen en twee seizoenen geleden bereikte de ploeg voor het eerst in zijn geschiedenis de finale van het vaderlandse bekertoernooi. PSV bleek in de eindstrijd in De Kuip een niet te nemen horde (3-0). ÉÉN ZEGE IN AMSTERDAM Vorig seizoen eindigde Heracles als veertiende plaats. Wil het die positie op korte termijn opnieuw bereiken, dan zal het tot een resultaat moeten komen in de Amsterdam ArenA. Maar de cijfers liegen niet. Op I I oktober 1964 boekte Heracles met I -4 zijn eerste en enige zege in de hoofdstad. Dat er opnieuw veel doelpunten zullen vallen, lijkt haast een vanzelfsprekendheid. Vorig seizoen won Ajax, met 3-0. Denni Avdic is de nieuwe spits van Heracles. De Zweed staat tot dusver op één treffer, nog veertien verwijderd van zijn streeftotaal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 33