TWEE CLUBS OP ZOEK NAAR EERHERSTEL Ajax ontvangt Heracles in nood fENCP-t Ajax kruist in de vijfde speelronde van de Eredivisie de degens met Heracles Almelo. Een krachtmeting tus sen de regerend landskampioen en de hekkensluiter, maar tevens een ontmoeting tussen twee clubs die in de voorbije speelrondes al meerdere nederlagen hebben geïncasseerd. Tekst Mitchel Pronk Jan de Jonge (rechts) in een onderonsje met zijn assistent John Stegei het veld ruimen bij Heracles Almelo. Stegeman neemt vooralsnog de I De verbouwingen zijn in volle gang in en rondom het Almelose Polman Stadion, de thuisbasis van Heracles. Half oktober moet de eerste fase klaar zijn. Het vernieuwde stadion zal 13.500 zitplaatsen en twintig skyboxen herbergen. Een flinke toename ten opzichte van de huidige capaciteit van 8.500 plekken. De komst van het gerenoveerde stadion zou de begroting zeker met enkele miljoenen euro's laten stijgen. Daardoor kan ook de trend worden tegengegaan dat Heracles Al melo jaarlijks telkens enkele steunpilaren moet verkopen om de begroting sluitend te krijgen. De eerste wedstrijd in het nieuwe stadion moet plaatsvinden aan het begin van het seizoen 2015/2016. EEN NEERWAARTSE SPIRAAL In Almelo hoopt men dat de plaatselijke trots tegen die tijd nog altijd in de Eredivisie acteert. Dat doet Heracles weliswaar al sinds 2005, maar sinds de tweede helft van in. De Jonge moest twee weken geleden na de vierde nederlaag op rij nneurs waar. vorig seizoen zijn de resultaten van kwaad tot erger ge gaan. Heracles Almelo pakte slechts vier van de mogelijke 24 punten in zijn laatste acht uitduels. Daarnaast zorgden nederlagen tegen respectievelijk AZ (0-3), FC Groningen (3-1), Cambuur Leeuwarden (0-1) en Excelsior (3-1) dit seizoen voor het eerste trainersontslag in de Eredivisie. Een dag na de weggegeven voorsprong tegen Excelsior volgde een bijeenkomst van het bestuur, dat besloot om Jan de Jonge zijn congé te geven. Nu wacht Ajax-uit en zonder de 51 -jarige trainer, die de fans niet kon trakteren op het aanvallende, spectaculaire voetbal dat zij graag wilden zien, zal de zwart-witte equipe gebrand zijn op eerherstel. Eerherstel kwam er al in oefenverband. Heracles Almelo speelde tijdens de interlandperiode een oefenwedstrijd tegen FC Emmen en legde die club met 0-7 op de pijn bank 'Het gaat dit seizoen helemaal goedkomen', bleven routiniers Mark-Jan Fledderus en Ramon Zomer rustig na die vriendschappelijke zege.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 32