AJAX LIJDT MEMORABELE NEDERLAAG IN EUROBORG 22 TERUGBLIK op ku Hc gir ler inv Hc pla on Dr Mi. 24 we De da rus ma spe bei In de laatste competitiewedstrijd voor de interlandperiode leed Ajax twee weken geleden zijn tweede nederlaag op rij. Een week na het verlies tegen PSV gingen de Amsterdammers op visite bij FC Groningen met 2-0 onderuit. Een memorabele nederlaag, aangezien Ajax ruim tweeënhalf jaar geleden voor het laatst twee Eredivisieduels achter elkaar had verloren. Trainer Frank de Boer: 'We hebben in een te lage versnel ling gespeeld.' kwartier twee prima kansen. De Ajax-aanvaller (ge- schorst wegens rode kaart bij Jong Ajax) zag vanaf "wk jKr^^H de tribune dat zijn oude werkgever Ajax in de der- tiende minuut bijna een doelpunt cadeau deed. Ver- dediger Eric Botteghin kopte de bal dermate gevaarlijk W* terug dat doelman Padt redding moest brengen. In het vervolg van de eerste helft kreeg het sterkere Ajax t i» nog een aantal aardige kansen via onder anderen Davy Klaassen en Nick Viergever. Groningen was vlak voor i. rust in de buurt van een treffer, maar de voorzet van Hoesen werd door Nick van der Velden gemist. T '3k' w^m. Direct na rust vloog Groningen uit de startblokken, v, Eerst probeerde Antonia Ajax-keeper Jasper Cillessen te verrassen met een hoge bal, maar zijn inzet eindigde op het dak van het doel. Enkele minuten later was het wel raak voor de thuisploeg. Na voorbereidend werk van Van der Velden en Chery tikte Botteghin de bal van dichtbij in het doel. Tegen de verhouding in kwam Groningen daardoor aan de leiding. Dit tot teleurstelling van De Boer 'Er was eigenlijk niets aan de hand. Maar als je dan ziet hoe makkelijk er ineens een paar mensen vrij staan. Dat kan gewoon niet.' Het was goed dat Cillessen enkele minuten later goed stond Het was even wennen om Ajax in de Euroborg voor het eerst zonder Daley Blind in actie te zien. De international ontbrak bij de start van dit seizoen ook al even als nasleep van het WK, stond vervolgens één keer als basisspeler en twee keer als ba siskracht in het veld, maar daar blijft het bij. De 24-jarige Blind vervolgt zijn loopbaan in de Premier League, bij Manchester United. Hij was derhalve al niet meer aan wezig bij het duel tussen de twee clubs waarvoor hij in totaal 121 wedstrijden in de Eredivisie speelde. Thulani Serero was tegen FC Groningen de vervanger van Blind op het middenveld. Verder had De Boer de opstelling van de verloren thuiswedstrijd tegen PSV (1-3) intact gelaten. Dat betekende onder meer dat Anwar El Ghazi en Kolbeinn Sigthórsson opnieuw in de basis stonden. Bij de thuisploeg telde de basisopstelling liefst vijf spelers met een Ajax-verieden. Twee van hen (Danny Hoesen en Rasmus Lindgren) reikten tot Ajax I Sergio Padt, Johan Kappelhof en Jarchinio Antonia sloe gen eerder een andere weg in het betaald voetbal in. Onder toeziend oog van Richairo Zivkovic en een klei ne 22.000 andere supporters kreeg Ajax in het eerste

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22