TOPPER RESULTEERT IN EERSTE PUNTENVERLIES 20 TERUGBLIK Ajax heeft in de derde speelronde zijn eerste nederlaag geïncasseerd in de strijd om titelprolongatie. De Amsterdammers bepaalden een uur lang het wedstrijdbeeld in de onderhoudende topper tegen PSV. In het laatste halfuur ging het alsnog helemaal mis voor de Ajacieden, die een 1-0-voorsprong omgebogen zagen worden in een l-3-nederlaag. als rechtsback. Met startende spits Kolbeinn Sigthórsson en de eerste basisplek voor Anwar El Ghazi waren de opvallendste posities benoemd. Een week na zijn eerste officiële Ajax-doelpunt zal de basisplaats voor El Ghazi ongetwijfeld hebben aangevoeld als een beloning. Mede door het dreigende spel van rechtsbuiten El Ghazi openden de Amsterdammers sterk tegen de Braban ders. PSV-keeper Jeroen Zoet moest zich na negen minuten strekken op een scherp aangesneden kopbal van Davy Klaassen. Dezelfde Klaassen speelde zeven mi nuten later een hoofdrol bij Ajax' I -0. De middenvelder lanceerde met een diepe bal El Ghazi. De vleugelaanval ler dook slim op in de loze ruimte tussen de doelman en Jetro Willems. Vanuit het niemandsland liftte hij zijn kopbal leep over de ver uitgekomen Zoet: I -0. Dat de Ajacieden een minuut eerder waren ontsnapt aan een achterstand was toen op slag vergeten. Aanvoerder Niklas Moisander had - na een spaarzame Eindhovense counter - voorkomen dat Wijnaldum kon intikken. Kort na de rust waren er in een tijdbestek van één mi nuut twee belangrijke momenten voor beide doelen. Een minuut nadat Lasse Schone een grote kans gekeerd zag door Zoet, sloeg in de tegenstoot Depay toe. Na een demarrage van rechtsbuiten Luciano Narsingh kon de international simpel binnentikken: l-l. De PSV'ers profiteerden in de omschakeling optimaal van een kort moment van wanorde in de Ajax-defensie. Juist in een Ajax-PSV was behalve een duel tussen de num mers I en 2 van de ranglijst ook een wedstrijd- in-de-wedstrijd tussen de WK-gangers. Welke international van Oranje kon de eerste competitietop per na terugkeer uit Brazilië extra kleur geven? Of, an ders gezegd: welke door het WK gelouterde speler zou zijn stempel het overtuigendst drukken op de wedstrijd? Net als Frank de Boer in aanloop naar het topduel liet weten, zal ook zijn vriend en collega-trainer Phillip Cocu vooral veel eisen van zijn WK-gangers. Internationals kunnen het verschil maken, was vooraf de verwachting. Bij Ajax maakten Jasper Cillessen, Joël Veltman en Da ley Blind voor het eerst dit seizoen gelijktijdig deel uit van de Amsterdamse basisploeg. Bij de gasten werd vooraf heel veel verwacht van de WK-gangers Memphis Depay en Georginio Wijnaldum. Ook de Eindhovense smaakmakers verschenen om 16.45 uur aan de aftrap. Vooral eerstgenoemde deed de voorbije weken al van zich spreken. Ajax, zo leek het vooraf, kon zichzelf een goede dienst bewijzen door in elk geval Depay in be dwang te houden. In de basisopstelling van Frank de Boer was ook Ricardo van Rhijn een opvallende naam. Een week na zijn ren tree (terug van een hamstringkwetsuur) bij Jong Ajax tegen Fortuna Srttard keerde Van Rhijn terug in Ajax I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 20