'Sommige jongens passen zich misschien iets sneller aan, bij mij ging het wat langzamer. Of beter gezegd: heel geleidelijk. Want uiteindelijk kom ik er wel.' GEBOREN EN GETOGEN ALMEERDER 14 INTERVIEW In mei 201 I mocht hij kort voor het einde van het seizoen zijn debuut maken in het eerste elftal van Utrecht, om de twee seizoenen daama uit te groeien tot een vaste waarde en een van de steunpilaren in het team dat an derhalf jaar terug Europees voetbal haalde. 'Dat was het resultaat van keihard werken met z'n allen. We hadden dat jaar een heel hechte, leuke groep, waarin iedereen alles tegen elkaar kon zeggen. In het veld wist iedereen waar we heen wilden en wat er in welke situatie gevraagd werd. We waren perfect op elkaar ingespeeld.' Uiteraard is hij zich in bijna tien jaar een beetje Utrechter gaan voelen, zegt Van der Hoom. 'Die club zal altijd on derdeel van mij blijven. Ik heb daar de kans gekregen. Maar iedere topsporter wil hogerop, kijken waar zijn grenzen liggen. Dus toen mij de kans werd geboden om naar Ajax te gaan, heb ik geen moment geaarzeld.' Dat die overstap gevoelig ligt bij een deel van de Utrecht se aanhang, besefte Van der Hoom terdege. 'Ik weet niet beter of sommige mensen daar hebben een bloedhekel aan Ajax. Die wedstrijd in de Galgenwaard is voor hen al bij voorbaat de wedstrijd van het jaar. Heel heftig. Terwijl iedereen er hier zijn schouders over ophaalt. Utrecht-uit, dat is gewoon een van de 34 potjes die je moet spelen om kampioen te worden. Die houding vind ik wel mooi.' LOVEN EN BIEDEN Hij hoorde voor het eerst van Ajax' interesse na de play offs waarin hij met FC Utrecht ten koste van FC Twente Europees voetbal afdwong. Tijdens het jeugd-EK in Israël namen de verhalen en geruchten toe en toen Van der Hoom vervolgens op vakantie was in Mexico, werd de kwestie echt concreet en begon in Utrecht en Amsterdam de fase van loven en bieden. In het holst van de Mexi caanse nacht zat hij met zijn telefoon bij het zwembad, in conclaaf met zijn zaakwaarnemer en de beide clubs. 'Dat waren spannende dagen. Het gaat toch over je toekomst. En die blijkt dan zomaar bij Ajax te liggen. Dat is niet niks.' Met gemengde gevoelens kijkt Van der Hoom terug op Als oud-speler van het Almeerse SC Buitenboys voelde Mike van der Hoorn zich eind 2012 extra betrokken bij het nieuws rond de gewelddadige dood van grens rechter Richard Nieuwenhuizen. 'Ik kreeg daar destijds veel vragen over omdat ik als enige profvoet baller een verleden bij die club heb', zegt Van der Hoorn.'Maar het zegt verder niets over Buitenboys. De daders waren van een ande re vereniging, zoiets had feitelijk overal kunnen gebeuren. Je ziet nog steeds met enige regelmaat filmpjes voorbij komen van vechtpartijen en dergelijke, waarbij je denkt "waar gaat het heen?" Uit medeleven en respect voor de nabestaanden van Nieuwenhuizen liep Van der Hoorn mee in de stille tocht door Almere, zijn geboorte plaats, de plek waar hij opgroeide en waar hij nog altijd met veel plezier woont. Het kent het dédain waar mee soms over de 'gemaakte, ka rakterloze' stad in Flevoland wordt gesproken. Binnen de selectie van Ajax is dat niet anders.'De jongens die in Amsterdam wonen, vinden Almere allemaal maar niks. Maar als je Amsterdammers spreekt die indertijd naar Almere zijn ver huisd - en dat zijn er natuurlijk heel veel - dan zijn die mensen juist heel positief. Het is in Almere heerlijk rustig in vergelijking met Amster dam. Alles is er goed geregeld en goed ingericht.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14