DE HOOFDROLSPELER de zomerstop stond ineens Martin Jol voor de groep en die koos voor een andere centrumspits." Daarop besloot Hoesen terug te keren naar Nederland. "Om thuis te zijn en zo heb ik een jaar lang bij Fortuna Sittard gespeeld. Daar heb ik mijn transfer naar Ajax verdiend, maar in Amster dam moest ik het toch vooral doen met inval beurten. Aan het einde van afgelopen seizoen heb ik de overstap naar PAOK in Griekenland gemaakt. De Nederlandse trainers Huub Stevens en Ton Lokhoff en ook Maduro en Martens waren bekend terrein, maar na twee weken werd Ste vens alweer ontslagen. Dus dat avontuur duurde ook niet heel lang." KEUZE Hoesen was toe aan een rustige zomer. "Ik wilde niet elke dag bezig zijn met clubs die interesse zouden hebben en elke dag op mijn telefoon moeten kijken voor contacten met mijn zaak waarnemer. Bovendien had ik een conditionele achterstand en heb ik de zomer benut om weer helemaal fit te worden. Ik heb daarom al in een vroegtijdig stadium de knoop doorgehakt om naar FC Groningen te gaan. Na een gesprek met de trainers was ik er al snel uit. In deze fase van mijn carrière ben ik eraan toe om de 'nummer 1 '- spits te zijn. Ondanks dat ik afgelopen weekend een mindere wedstrijd speelde, zal ik de komen de wedstrijden toch weer het vertrouwen krijgen. Bij Ajax speelde ik altijd met de gedachte in mijn achterhoofd dat ik mijn kans kon verspelen." "Ik ben een gevoelsmens en heb bewust gekozen voor een stabiele periode in mijn loopbaan. Daar om heb ik ook voor meerdere jaren getekend. Ik wil me hier in Euroborg bewijzen. Het team moet door de wisselingen in vergelijking met afgelo pen seizoen nog wel beter op elkaar ingespeeld raken. Ik ben natuurlijk ook weer een heel ander type dan Richairo Zivkovic. Maar je ziet al bij vla gen in de wedstrijden dat het er echt in zit bij ons. En op de trainingen vliegen de ballen er ook geregeld goed in. Als die automatismen meer en meer in de ploeg komen, kunnen wij het elke tegenstander heel lastig gaan maken." www.fcgaoningen.nl /FCGRONINGEN ©FCGRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 16