DE HOOFDROLSPELER Hij is één van de nieuwelingen in de selectie van FC Groningen. Als centrumspits de opvol ger van Richairo Zivkovic, die juist de omgekeerde weg naar Ajax bewandelde. In deze fase van zijn carrière heeft Danny Hoesen gekozen voor stabiliteit. Hij wil zich ontwikkelen als basisspeler bij FC Groningen en krijgt daarvoor de tijd. "In deze fase van mijn carrière heb ik behoefte aan vastigheid," aldus de Z3-jarige spits. AVONTUUR Wie zijn loopbaan op zich laat inwerken, kan niet anders concluderen dan dat hij bij veel clubs heeft gespeeld. Vijf verschillende clubs in vijfjaar en dat is precies de reden dat Hoesen op zoek is naar vaste grond onder de voeten. "Wat niet iedereen weet, is dat ik best wel wat pech heb gehad. Bij Fortuna Sit- tard heb ik Oranje onder-17 gehaald en in dat team speelden veel jongens van de 'topclubs'. Ik zag wel dat ze beter waren op dat moment en wilde net zo goed worden. Alleen was er geen club die mijn opleidingskosten wilde betalen." Hoesen koos toen voor een opleiding in Enge land. "Bij Fulham was op dat moment Roy Hodgs on de trainer en ik heb veel met het eerste mee- getraind en in het tweede team gespeeld dat eerste seizoen. In de zomer kreeg ik de mogelijk heid om op huurbasis bij HJK Helsinki wedstrij dervaring op te doen. Ik ben toen de hele zomer doorgegaan, maar toen ik terugkwam was Hodgson naar Liverpool vertrokken. En pas in maart was ik weer fit na een heupblessure. Ook toen heb ik de hele zomer doorgewerkt, maar na - www.fcgrdningen.nl /FCGRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15